تولید محفظه های خاص ناوبری بدون نیاز به ماهواره‌های جی پی اس


3950323 - تولید محفظه های خاص ناوبری بدون نیاز به ماهواره‌های جی پی اس

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از نیواطلس، این محفظه خلاء با استفاده از تیتانیوم و یاقوت کبود ساخته شده و مسیریابی را با دقتی زیاد و بدون نیاز به ماهواره‌های موقعیت‌یاب ممکن می‌کند.

اگر چه در سال‌های اخیر استفاده از فناوری جی پی اس برای موقعیت‌یابی جغرافیایی همه گیر شده، اما اختلال عمدی یا سهوی در فناوری جی پی اس در دره‌های کوهستانی یا مناطق قطبی می‌تواند مشکلاتی را برای کاربران ایجاد کند.

آسیب پذیری جی پی اس ناشی از وابستگی آن به مجموعه ماهواره‌هایی است که در مدار زمین گردش می‌کنند. قطع دسترسی به سیگنال‌های این ماهواره‌ها مسیریابی را بر روی زمین ناممکن می‌کند.

بیشتر بخوانید :   برنامه هند برای حکمرانی سایبری/ رویای رهبری بر اینترنت جهانی

سیستم جایگزین جی پی اس که نمونه‌های اولیه آن در دوره جنگ جهانی دوم ابداع شد و بر روی زیردریایی‌ها نصب شد، سیستم هدایت اینرسی نام دارد و به طور کاملاً مستقل با استفاده از شتاب سنج و ژیروسکوپ موقعیت جغرافیایی را شناسایی می‌کند. برای افزایش دقت این سیستم از حسگرهای کوانتومی مستحکم استفاده می‌شود که ضدزنگ هستند.

با ایجاد خلاء در این محفظه و هدایت جریان برق می‌توان موقعیت جغرافیایی را به طور دقیق مشخص کرد. البته محققان آمریکایی می‌گویند برای تجاری سازی کامل این سیستم نیاز به پنج سال صرف وقت هست.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها