جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

پمپ تزریق سرنگ تولید شد


3950389 - پمپ تزریق سرنگ تولید شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهدی رضا گلستانی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان این که پمپ تزریق سرنگ برای مبتلایان به بیماری تالاسمی مورد استفاده قرار می گیرد، ادامه داد: این دستگاه به منظور تزریق مقدار مشخص دارو به بیمار در مدت زمان معین استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه داروهای بسیار زیادی وجود دارد که تزریق آن ها نیاز به دقت زیادی دارد و این داروها سریعا وارد دستگاه گردش خون شده و مستقیما بر روی بدن اثر می‌ گذارد، افزود: عموما این داروها عمر بسیار کوتاهی دارند و ممکن است با هرگونه تاخیر در تزریق یا خطا در سرعت تزریق اثر بخشی دارو از بین برود اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های ساخته شده‌ اند که از سیستم ریزپردازنده استفاده می‌کنند. این سیستم موجب می‌شود تا دارو با دقت بالایی در سرعت به بیمار تزریق شود. یکی از این دستگاه‌ها دستگاه پمپ تزریق سرنگ است.

گلستانی افزود: دستگاه پمپ تزریق سرنگ با استفاده از قطر داخلی استاندارد سرنگ می ‌تواند با تنظیم سرعت حرکت پیستون سرعت تزریق را کنترل کند. همیشه هنگام تزریق‌ های وریدی این نگرانی وجود دارد که دارو بیش از اندازه یا کمتر از حد لازم و یا با سرعت نامتناسب به بیمار برسد.

مدیر شرکت عنوان کرد: بنابراین می ‌توان از دستگاه پمپ تزریق سرنگ جهت اطمینان از صحت انجام تزریق استفاده کرد. از دستگاه پمپ تزریق سرنگ می‌ توان در تزریق داروهای بیهوشی، داروهای شیمی‌ درمانی، داروهای قلبی عروقی، داروهای خوراکی مایع، داروهای محلول در آب و یا تزریق شیر به نوزادان نارس استفاده کرد.

بیشتر بخوانید :   «فناوری‌های دیجیتال در خدمت سالمندان» شعار روز جهانی ارتباطات شد

وی خاطر نشان کرد: اساس کار دستگاه پمپ تزریق سرنگ به صورتی است که دارو با استفاده از پیستون سرنگ به داخل محفظه کشیده می ‌شود. دارو بر حسب دستور پزشک به اندازه مورد نظر وارد سرنگ می‌ شود. حجم و همچنین فشار مایع هنگام تزریق دارو به صورت منظم اندازه گیری می ‌شود و در صورت بروز هرگونه مشکل هشدار دستگاه، هشدار مورد نظر را می ‌دهد.

به گفته گلستانی، پمپ تزریق سرنگ ساخته شده در این شرکت با اتکا به دانش داخلی ساخته شده و نسبت به نمونه خارجی از قیمت کم تری برخوردار است. بواسطه عدم توجه به تولیدات داخلی متاسفانه این شرایط فراهم نشده است تا با خرید دستگاه تزریق سرنگ داخلی مانع خروج ارز از کشور شویم اما با این وجود ۴۰ فرصت شغلی در شرکت فرافن ایجاد شده است.

وی با اشاره به این که امروز توجه به واردات بیش از توجه به تولید داخل است، توضیح داد: این ظرفیت در شرکت های دانش بنیان وجود دارد تا در برخی عرصه های تجهیزات پزشکی کشور را به خودکفایی رسانند اما آن گونه که باید این فرصت به شرکت های داخلی داده نمی شود.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل