سند راهبری توسعه اندازه شناسی کشور در فناوری نانو تدوین شد


3334209 - سند راهبری توسعه اندازه شناسی کشور در فناوری نانو تدوین شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو،سند راهبری توسعه اندازه شناسی کشور در فناوری نانو (نانومترولوژی) با حضور تعدادی از اعضای ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو و سازمان ملی استاندارد، در محل سازمان ملی استاندارد ایران امضاء شد. این سند، پوشش دهنده یک افق برنامه‌ای ۵ ساله( از ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۴) بوده و دستاورد مهم آن توسعه اندازه‌شناسی نانو و بهره‌مندی از مزایای آن برای توسعه کاربردی فناوری نانو در کشور است.

این سند، با توجه به اهمیت و نقش بسزای توسعه اندازه شناسی نانو در پیشرفت و توسعه این فناوری در کشور، دارای مباحث «زیرساختهای لازم اندازه شناسی در فناوری نانو»،« همکاریهای مؤثر و سازنده با سازمانهای ملی، منطقهای و بین المللی اندازه شناسی»،«نظام ملی اندازه شناسی نانو معتبر در سطوح منطقهای و بین المللی»،«مؤثر در ایجاد ارزش افزوده اقتصادی برای تولید، صادرات محصولات و خدمات در حوزه فناوری نانو از منظر ملی و بین المللی» است.

بیشتر بخوانید :   استادیوم الهام گرفته از عرقچین احساس گرما را از بین می‌برد

همچنین «ایجاد و توسعه پویا و پایدار اندازه شناسی نانو در علوم، فناوری و صنعت نانو در کشور»،«ایجاد و توسعه تعاملات با مراکز بین المللی نانومترولوژی در راستای پشتیبانی و حمایت از توسعه تولید و صادرات محصولات در حوزه فناوری نانو»،«دستیابی به سهم مناسبی از ارزش افزوده اقتصادی با بهره گیری از نظام اندازه شناسی نانو در کشور» از اهداف این سند است.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها