جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

نروژ رسانه ملی اش را از سانسورهای فیس بوک در امان نگه می دارد


449 3380990 - نروژ رسانه ملی اش را از سانسورهای فیس بوک در امان نگه می دارد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از اسپوتنیک، این درحالی است که چندی قبل پست‌های چند رسانه نروژی از جمله رادیو و تلویزیون ملی این کشور (NRK) در فیس بوک تعلیق شدند و همین امر انتقاداتی را درباره دخالت شرکت‌ها در آزادی رسانه‌ها در پی داشت.

درهمین راستا ترتبرگوستوئن (Anette Trettebergstuen‌) در یک مصاحبه گفت: شرکت‌های فناوری بزرگ نمی‌توانند به عنوان دروازه بان، رسانه‌های ملی را سانسور کنند. این رفتار دخالتی غیرمنطقی در موقعیت آزاد رسانه و نقش آن در جامعه است.

او تصمیم دارد برای برطرف کردن این چالش فیس بوک و دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری را وادار کند یک فهرست انتظار از رسانه‌ها بسازند که توسط ادیتورها کنترل می‌شوند و از مجموعه‌ای از قوانین برای حفاظت از یکپارچگی پیروی می‌کنند و رسانه‌هایی که در این فهرست وجود دارند نباید در معرض سانسور قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید :   برپایی چهارمین جشنواره مدیریت دانش همراه اول بارویکردتحول دیجیتال

وزیر فرهنگ نروژ درباره این اقدام گفت: تنها مورد شفاف در این باره آن است که فیس بوک نمی‌تواند تصمیم بگیرد چه رسانه‌ای توسط ادیتور کنترل شده است.

او تصمیم دارد اقدامی بین المللی برای حفاظت از رسانه‌های کنترل شده توسط ادیتور از شرکت‌های بزرگ فناوری انجام دهد.

وی در ادامه افزود: هنگامیکه نروژ ریاست «شورای وزرای نوردیک» را برعهده گیرد به این موضوع اشاره می‌کنم.

از سوی دیگر فیس بوک تاکید کرد این شرکت برای تعیین مرزهای آزادی بیان و نفرت پراکنی، حریم خصوصی، امنیت و دیگر موارد با تصمیمات سختی روبرو است و در اقدام ترتبرگستوئن استقبال می‌کند.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل