مبدل حرارتی نیروگاه‌ها تولید شد


3948552 - مبدل حرارتی نیروگاه‌ها تولید شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمدی احمدزاده مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: تولید انواع کولرهای هوایی از محصولات دانش بنیان این شرکت است. با توجه به تولید لوله‌های فین اکسترود و وجود کارگاه ساخت و مونتاژ، تولید کامل انواع خنک‌کننده‌های کولر هوایی امکان پذیر است تا مجموعه کاملی از تجهیزات به مشتریان ارائه شود.

وی گفت: مزیت ویژه کولرهای هوایی، عدم نیاز به منبع آب است، بدین معنا که نیازی به نصب این تجهیزات در مجاورت منبع آب وجود ندارد. علاوه بر این، به دلیل هزینه های زیاد سیستم های انتقال آب و مشکلات زیست محیطی انتقال حرارت با استفاده از هوا ترجیح داده می شوند.

مدیر شرکت خاطر نشان کرد: در این مبدل‌ها، بخارهای گرم درون مجموعه ای از لوله ها که به صورت افقی کنار هم قرار گرفته اند توزیع می شود. جداره خارجی لوله ها به پره مجهز شده است تا سطح انتقال حرارت بین سیال داخل لوله ها با هوای خنک افزایش یابد و رویه سیستم پیش رود.

بیشتر بخوانید :   ۲۰ استارت آپ ایرانی به نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۱می روند

به گفته احمدزاده، کولرهای هوایی در نیروگاه ها به عنوان خنک کننده استفاده می شود اما این قابلیت را دارد که در سایر صنایع نیز به کار گرفته شود. این کولرها در مسیر خنک کردن سیالات گاز و مایعات بیشتر به کار می روند و در یک چرخه کامل که به صورت سیستم نصب می شود، هم کارآیی خنک کننده دارد و هم برای گرم کردن نیز به کار می رود و از مجموعه این سیستم تحت عنوان مبدل حرارت یاد می شود.

وی اضافه کرد: کولرهای هوایی و سیستم مبدل یک چهارم نمونه خارجی قیمت دارد و در گذشته شاهد بودیم که این محصول از کشور ایتالیا وارد و حجم زیادی ارز به این واسطه از کشور خارج می شد اما امروز توانسته ایم قسمتی از نیاز داخلی کشور را تامین کنیم و مانع خروج ارز از کشور شویم.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها