جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

نخستین تصاویر لندست۹ از زمین منتشر شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از اسپیس، این دو سازمان که در پروژه لندست ۹(Lansat۹) با یکدیگر همکاری می‌کنند، نخستین تصاویر ماهواره مذکور را منتشر کرده‌اند. در این تصویر منطقه فلوریدا، دیترویت و حومه آن، منطقه ناواجو در شمال ایالت آریزونا، کوه‌های هیمالیا و منطقه کیمبرلی در غرب استرالیا دیده می‌شود.

3948416 - نخستین تصاویر لندست۹ از زمین منتشر شد

بیل نلسون مدیر ناسا در بیانیه‌ای در این باره نوشته است: نخستین تصاویر لندست ۹ مشاهداتی مهم درباره تغییرات زمین را ثبت کرده است. ناسا به همکاری با سازمان زمین شناسی ادامه می‌دهد تا دسترسی به داده‌های لندست را قدرتمندتر کند و ارتقا بخشد. به این ترتیب تصمیم گیرندگان در آمریکا و اقصی نقاط جهان به درک بهتری از بحران آب هوایی می رسند، عملکردهای کشاورزی را بهتر مدیریت و منابع گرانبها را بهتر نگهداری می‌کنند.

بیشتر بخوانید :   تولید داروی بهبود بیماری قلبی و عروقی توسط محققان کشور

3948415 - نخستین تصاویر لندست۹ از زمین منتشر شد

لندست ۹ با لندست ۸ که در سال ۲۰۱۳ پرتاب شده، همکاری می‌کند تا هر ۸ روز یکبار از کل زمین عکاسی کنند. ماهواره جدید جایگزین لندست ۷ است که در سلا ۱۹۹۹ میلادی به فضا ارسال شده بود.

3948414 - نخستین تصاویر لندست۹ از زمین منتشر شد

لندست ۹ در حقیقت نهمین ماهواره دربرنامه لندست است که از سال ۱۹۷۲ میلادی تاکنون زمین را بررسی می‌کند. البته این هشتمین ماهواره این سری است که به مدار زمین ارسال شده است. لندست ۶ هنگام پرتاب در سال ۱۹۹۳ میلادی گم شد.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل