جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

ایلان ماسک برای فروش ۱۰ درصد سهامش نظرسنجی می کند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، او قبلاً گفته بود ممکن است در سال جاری میلادی با مالیات زیادی روبرو بشود.

ماسک در توئیتر نوشت: به یاد داشته باشید، من دستمزد نقدی یا پاداش از هیچ شرکت دیگری دریافت نمی‌کنم. من فقط سهام دارم و بنابراین تنها راه برای پرداخت مالیاتم فروش سهام است.

او با اشاره به «مالیات میلیاردرها» که توسط دموکرات‌ها پیشنهاد شده، نوشت: نکته‌ای که اخیراً خیلی روی آن تاکید شده، آن است که سودهای تحقق نیافته نوعی فرار مالیاتی است. بنابراین پیشنهاد می‌کنم ۱۰ درصد از سهام خود در تسلا را بفروشم.

قانون پیشنهادی دریافت مالیات از میلیاردرها در آمریکا که حدود ۷۰۰ نفر شامل آن می‌شوند از سوی نمایندگان دموکرات ارائه شده و مالیات‌هایی بر سودهای سرمایه گذاری بلند مدت بر دارایی‌های قابل تجارت این افراد وضع می‌کند. این درحالی است که ماسک نیز یکی از منتقدان چنین مالیاتی است.

این میلیاردر آمریکایی اعلام کرد از نتایج نظرسنجی توئیتری اش فارغ از نتیجه آن پیروی می‌کند.

بیشتر بخوانید :   قطره آهن نانویی تولید شد

۷ ساعت پس از پست این محتوا، حدود ۲ میلیون نفر در آن شرکت کردند و ۵۶درصد پاسخگویان به فروش سهام رأی دادند. قرار است این نظرسنجی ساعت ۸ شب به وقت گرینوویچ پایان یابد.

3948163 - ایلان ماسک برای فروش ۱۰ درصد سهامش نظرسنجی می کند

در ۳۰ ژوئن سال جاری ماسک ۱۷۰.۵ میلیون سهم در تسلا داشت و بهای فروش ۱۰ درصد آن به حدود ۲۱ میلیارد دلار می‌رسد.

این در حالی است که چندی پیش دیوید بیزلی مدیر «برنامه جهانی غذا» سازمان ملل متحد (WFP) گفته بود ایلان ماسک با اهدای تنها ۲ درصد از دارایی خود، می‌تواند به مشکل گرسنگی جهانی پایان دهند. ارزش این میزان از دارایی ماسک در آن تاریخ بالغ بر ۶ میلیارد دلار بود.

پس از آن ماسک در توییتی گفته وی را به چالش کشید. او در این پلتفرم نوشت: اگر WFP توضیح دهد دقیقاً چگونه ۶ میلیارد دلار می‌تواند مشکل گرسنگی جهانی را برطرف کند، همین حالا سهام تسلا را می‌فروشم و این کار را انجام می‌دهم.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل