3489463 - استفاده از تمامی ظرفیت ها برای نهایی شدن شبکه ملی اطلاعات

به گزارش اینستاگرام فا، وحید یزدانیان در نشست هم اندیشی توسعه فناوری FTTH در کشور که با حضور نمایندگانی از اپراتورهای ارتباطی ثابت، شرکت مخابرات و شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات نوری در کشور برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های دولت سیزدهم در تکمیل شبکه ملی اطلاعات گفت: وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات بارها بر این مساله تاکید کرده که از تمام ظرفیت کشور برای نهایی شدن شبکه ملی اطلاعات استفاده شود و از جمله نخستین رویدادهایی که در دوره وزارت ایشان برگزار شد نمایشگاه و کنفرانس ظرفیت بود.

وی با بیان این که بیش از یک دهه از بحث توسعه FTTH می‌گذرد و تا امروز به هر دلیلی سرعت طراحی و اجرای این شبکه مطلوب نبوده است، احیا مجدد طراحی و پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات با استفاده از نظرات و به کارگیری صاحبنظران این حوزه و همچنین شناسایی چالش‌ها و محدودیت‌های پیش رو جهت جلوگیری از پیمودن مسیرهای تکراری را از اهداف برنامه‌ها دانست.

یزدانیان اظهار داشت: این بحث باید به صورت جدی دنبال شود و در این مسیر از تمام ظرفیت‌ها بهره گرفته شده و در عین حال تمام چالش‌های آن مشخص شود تا از تکرار مسیرهای گذشته جلوگیری شود.

وی گفت: انتصاب دکتر انصاری به عنوان معاون برنامه ریزی و برنامه و بودجه وزارت و مجری شبکه ملی اطلاعات گام مهمی در این راستا است و در نظر داریم در هماهنگی کامل با معاونت برنامه ریزی وزارت طراحی شبکه را جلو ببریم.

بیشتر بخوانید :   چابک‌سازی و هم‌افزایی امور تجاری برای ارائه خدمات مطلوب

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین خواستار طرح مباحث این نشست به صورت شفاف شد و گفت: سیاستگذاران برای تصمیم گیری باید بتوانند تمام مشکلات، محدودیت‌ها و دغدغه هارا لمس کنند و از رفتن در مسیرهای تکراری جلوگیری شود.

در ادامه جلسه دکتر رضوی زاده رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات نیز با تشریح برنامه‌های وزارت ارتباطات مبنی بر توسعه شبکه فیبر در کشور و فراهم کردن دسترسی FTTH برای تمام خانوارهای ایرانی، از تکلیف پژوهشگاه برای مشاوره و همکاری با وزارت ارتباطات در راستای بررسی جوانب مختلف این برنامه و ارائه یک طرح جامع و کاربردی با استفاده از تجربیات قبلی داخلی و جهانی و روند توسعه فناوری‌ها در این زمینه خبر داد.

در ادامه این نشست، مدعوین با اشاره به تجربیات قبلی در این حوزه، به بیان مشکلات و پیشنهادات خود در راستای توسعه شبکه دسترسی نوری پرداختند.

تدوین یک طرح جامع توسعه پهن باند در کشور، ایجاد هماهنگی با دیگر بازیگران این عرصه همچون شهرداری‌ها، وزارت کشور و وزارت نیرو، حمایت از تولید محتوا در کشور و بررسی دقیق طرح از دیدگاه اقتصادی از جمله پیشنهادات و مطالب مطرح شده در این نشست بود.

Rate this post
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 10 =

خرید آنلاین آموزش
پکیج لینک پسورد
پکیج سن زیر13 سال