3781041 - نقش جشنواره شیخ بهایی در ترغیب جوانان به کسب و کار دانش‌بنیان

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از وزارت علوم، غلامحسین رحیمی شعرباف در نشست خبری برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، محور اصلی برگزاری این جشنواره را توجه به علم نافع (علمی که به همراه عمل باشد) دانست که در زندگی و آثار عالم بزرگ قرن دهم هجری، تبلور داشت.

وی افزود: تشویق صاحبان ایده‌های نوآورانه و فناورانه به مطرح کردن ایده‌های خود در یک فضای گسترده و رقابتی و ایجاد رقابت بین شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا برای جذب سرمایه‌گذار، از جمله اهدافی است که جشنواره شیخ بهایی تاکنون به خوبی آن را دنبال کرده است.

رحیمی با تاکید بر نقش جشنواره شیخ بهایی در ترغیب جوانان به کسب و کار دانش‌بنیان گفت: برگزاری جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی و پوشش رسانه‌ای پررنگ آن، می تواند اشتیاق نسل جوان کشور را به موضوعات دانش‌بنیان و ایجاد کسب و کارهای مبتنی بر فناوری افزایش دهد.

بیشتر بخوانید :   بازی های آنلاین حاوی شرط بندی در ۳ ایالت هند ممنوع شد

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از برگزاری جشنواره شیخ بهایی به عنوان یک فرصت مناسب یاد کرد تا جوانان و دانش‌آموختگان کشور، عملی شدن فرآیند تبدیل ایده به محصول را مشاهده کنند و به سمت ایحاد کسب و کارهای مبتنی بر دانش حرکت کنند.

وی همچنین با اشاره به قدمت و سابقه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان به عنوان اولین و بزرگ‌ترین پارک علم و فناوری وزارت علوم به عنوان میزبان جشنواره شیخ بهایی، از برگزاری نمایشگاه فناوری‌های آینده‌نگر توسط این شهرک در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری سال جاری خبر داد.

Rate this post
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 3 =