جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

توسعه کسب و کارهای حوزه خلاق و دیجیتال با همکاری معاونت علمی


65 3943463 - توسعه کسب و کارهای حوزه خلاق و دیجیتال با همکاری معاونت علمی

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشستی که امروز در پارک فناوری پردیس انجام شد، گفت: دستاوردهای ناحیه نوآوری پردیس، شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ارزشمند هستند.

به گفته وی، ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه نیروی انسانی وجود دارد که بخشی از آن با تلاش‌های اثربخش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اشتغال رسیده و در سال‌های اخیر مسیر خوبی برای کارهای فناورانه هموار شده است. در حال حاضر محصولات پارک پردیس به ۸۰ کشور صادر می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به حمایت از کسب ‌و کارهای خدماتی این حوزه در همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: حرکت بسیار خوبی در حوزه تولید فناوری، تجاری سازی و اشتغال فناورانه شکل گرفته و این زیرساخت ایجاد شده و بروز و ظهور آن را در پارک علم و فناوری شاهدیم. گام بعدی و مسیر پیش رو، اشتغال به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات است و این ظرفیت موجود در حوزه خدمات به جای محصول، ظرفیت بزرگی است که می تواند زمینه ایجاد صدها هزار شغل باشد.

زارع پور با تأکید بر این‌که باید شرکت‌های خدمات‌محور فناوری اطلاعات و ارتباطات، جامعه را با دستاوردهای فرزندان نخبه کشور پیوند بزنند، ادامه داد: این خدمات باید الکترونیکی و هوشمند شود و خدمات بخش عمومی بر بستر دولت الکترونیک برای تمامی اقشار جامعه در دسترس باشد.

وی ادامه داد: طعم شیرین خدمات فناورانه را به زندگی مردم ببریم و این کار، در بخش هایی اتفاق افتاده و توانمندی اثبات شده است، اما باید روندی یکپارچه بگیرد و در جهت کارآمدی، توسعه فناوری و در نهایت بهبود زندگی مردم شکل بگیرد.

بیشتر بخوانید :   ارائه دهندگان خدمات پرظرفیت مرکز داده شناسایی می شوند

زارع‌پور، یکی از اهداف مهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را ایجاد و توسعه زیرساخت های ارتباطی برشمرد و گفت: در تلاش هستیم توسعه فناوری‌های پیشرفته ارتباطی را تا جای ممکن محقق کنیم. با توجه به این که فناوری های جدیدی که در حال ظهور هستند این زیرساخت باید به تمامی نقاط کشور توسعه پیدا کند. در تحقق این راهبرد، بومی سازی را در اولویت داریم و تلاش می کنیم که از ظرفیت های موجود استفاده کنیم. اما باید سرعت و کیفیت در استفاده از تولیدات بومی مورد توجه قرار بگیرد.

وی از اهمیت این تبدیل دستاوردهای فناورانه کشور به جریان گفت و ادامه داد: مراکز نوآوری، کارخانه‌های نوآوری و پارک‌های علم و فناوری می‌توانند مسیر را سامان دهی کنند، اگر مسائل دیپلماسی هم حل شود، آورده این شرکت ها به دلار خواهد بود و این ظرفیت را داریم که در رقابت با سایر رقبا، حرفی برای گفتن داشته باشیم.

اشتغال با هزینه حداقلی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که باید مسیر اشتغال فناورانه با حداقل هزینه هموار شود، ادامه داد: باید موانع و مرزها از بین برود، زیرا این همان مسیری است که دنیا به سوی آن حرکت می کنند و ما نیز می توانیم این کار را با پیشگامی پارک های علم و فناوری به ویژه پارک فناوری پردیس ایجاد کنیم و بتوانیم این مسیر را توسعه دهیم؛ بسیاری از مشکلات و خلأها در حوزه اشتغال به ویژه اقتصاد خلاق و دیجیتال حل شدنی است.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل