3845971 - نارضایتی کانادا از قوانین جدید آمریکا برای خودروهای برقی

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، هفته گذشته نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا از برنامه ریزی برای تصویب قانونی خبر دادند که مشوق‌های مالی و مالیاتی را در اختیار سه شرکت سازنده خودرو در دیترویت قرار می‌دهد تا آنها بتوانند میزان تولید خودروهای برقی را افزایش دهند.

این طرح با واکنش منفی نمایندگان جمهوری خواه دیگر ایالت‌ها و دو کشور مکزیک و کانادا مواجه شده که می‌گویند تصویب چنین قانونی به معنای نقض معاهدات تجاری دوجانبه آمریکا با آنها بوده و به منافع اقتصادی این دو کشور لطمه می‌زند.

شامپاین که قبلاً وزیر خارجه دولت جاستین ترودو بوده، این هفته برای بررسی موضوع مذکور با با جینا ریموندو وزیر بازرگانی ایالات متحده، اریک لندر مشاور علمی کاخ سفید و گری پیترز سناتور ایالت میشیگان در واشنگتن دیدار کرد.

بیشتر بخوانید :   تأکید وزیر صنعت چین برای مقابله با انحصار طلبی شرکتهای اینترنتی

وی در این مورد تصریح کرد آمریکا باید بفهمد که چنین مصوبه‌ای واکنش کانادا را به دنبال خواهد داشت و ما همیشه به شکلی متناسب به چنین مصوباتی واکنش نشان داده‌ایم. اجرای مصوبه مذکور به اعطای مشوق‌های مالیاتی، حمایت مالی ۱۲۵۰۰ دلاری از تولید هر خودروی برقی منجر می‌شود و انتظار می‌رود عملیاتی شدن آن تا سال ۲۰۲۷ به طول بیانجامد.

شامپاین این مصوبه را در تضاد با قوانین معاهده تجارت آزاد دو کشور و قوانین سازمان تجارت جهانی دانسته و هشدار داده اجرای آن فرصت‌های شغلی را در هر دو کشور کانادا و آمریکا کاهش خواهد داد.

Rate this post
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 7 =

خرید آنلاین آموزش
پکیج لینک پسورد
پکیج سن زیر13 سال