جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

تصفیه شیرابه تسریع شد/تولید همزمان آب و کود غنی شده برای کشاورزی


3848287 - تصفیه شیرابه تسریع شد/تولید همزمان آب و کود غنی شده برای کشاورزی

عباس حسن نتاج جلودار مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان به اینستاگرام فا گفت: ما توانستیم در این شرکت روش جدید و پیشرفته ای را برای تصفیه شیرابه ابداع کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فرایند تصفیه شیرابه به روشهای سنتی اجرا می شوند، گفت: هزینه اجراء و بهره برداری بالا، مدت زمان طولانی اجرای پروژه، نیاز به تجهیزات خارجی، بهره برداری دشوار، ناپایداری در استاندارد خروجی پساب، معضل ایجاد لجن حاصل از تصفیه از معایب تصفیه شیرابه به روش سنتی به شمار می رود.

حسن نتاج جلودار اضافه کرد: از این رو روشی را طراحی کردیم که شیرابه را طی مدت زمان کوتاه تصفیه کرده و آب خروجی را طبق استاندارد قابل کاربرد برای کشاورزی یا ورود به رودخانه ها کرده و لجن حاصل از آن را به کود غنی شده تبدیل می کند.

مدیر این شرکت دانش بنیان با اشاره به مزایای این طرح گفت: در این روش تصفیه فیزیکی- شیمیائی انجام می گیرد و محدودیت دبی وجود ندارد.همچنین از تجهیزات ایرانی در سیستم تصفیه بهره بردیم.

به گفته حسن نتاج، در این روش اختراعی، تصفیه لجن های شیمیائی و خطرناک نیز انجام می گیرد و زمان اجراء، نصب و راه اندازی سیستم کمتر از دو ماه است. از سوی دیگر هر میزان شیرابه را طی دو ساعت تصفیه می کند.

به گفته مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، این اولین تصفیه شیرابه با این روش جدید است که مشابه داخلی ندارد و همه استانداردهای لازم را دریافت کرده است. آب خروجی این سیستم نیز قابل تایید برای ورود به رودخانه ها ست.

بیشتر بخوانید :   تولید باتری از آهن و نمک و آب برای ذخیره انرژی‌های تجدیدپذیر

به گفته مدیر شرکت، همچنین این آب می تواند مورد استفاده در کشاورزی قرار بگیرد و به دلیل اینکه موضوع آب در کشاورزی نیز بحرانی است این روش می‌تواند کمک کننده باشد.

وی با تاکید بر اینکه توانستیم این طرح را به صورت پایلوت صنعتی در قائمشهر اجرایی کنیم، گفت: اکثر استانهای شمالی به دلیل تولید زباله زیاد و بارشهای باران نیاز به این نوع تصفیه شیرابه دارند؛ همچنین با توجه به اینکه وضعیت زباله و دفن آنها در این استانها بحرانی است اجرای این فرایند می تواند بسیار کاربردی باشد.

وی با تاکید بر اینکه البته این فرایند در استان های کویری هم قابل استفاده است، گفت: این پروژه می‌تواند در ۳۵۰ مرکز دفع زباله کشور اجرا شود و امکان پیاده سازی این پروژه در کشورهای همسایه نیز وجود دارد.

حسن نتاج افزود: این پروژه در مقیاس صنعتی اجرا شده و قرار است در شاهرود، سمنان و مشهد نیز اجرا شود .

به گزارش مهر، این طرح در یکی از رویدادهای فناورانه صندوق نوآوری و شکوفایی در حضور سرمایه گذاران ارائه شد.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل