نقش پیشگیرانه موسسه رازی در وقوع بیوتروریسم


3722631 - نقش پیشگیرانه موسسه رازی در وقوع بیوتروریسم

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دکتر غلامرضا حنیفی درباره اهمیت پدافند غیرعامل در موسسه رازی گفت: پدافند غیرعامل نقش پیشگیرانه در وقوع بحران ها دارد و با ایجاد تدابیری موجب کاهش هزینه ها می شود؛ بنابراین در موسسه رازی، پدافند غیرعامل هر فعالیت آسیب زا را شناسایی و مانع آن می شود.

وی گفت: موسسه رازی با تولید ۸۰ نوع واکسن انسانی، دامی، طیور، آبزیان و فرآورده بیولوژیک نقشی پیشگیرانه در وقوع بیوتروریسم و بیماری های مختلف دارد و تا کنون نیز با محصولات این موسسه، از بیماری های متعدد مصون مانده ایم. همانطور که امروز با همه گیری بحران کرونا و تحمیل هزینه های فراوان جانی و مالی ناشی از آن، اهمیت موسسه رازی به روشنی مشخص می شود.

حنیفی با اشاره به ساخت واکسن رازی کووپارس طی دو سال اخیر از زمان وقوع کرونا افزود: تکنولوژی ساخت این واکسن منحصر به فرد بوده، دارای دو دز تزریقی و یک دز استنشاقی است و از نسل جدید واکسن ها محسوب می شود و از لحاظ بی ضرری جزء ایمن ترین واکسن ها است که ایمنی همورال و سلولار را توامان تحریک می کند و همین ویژگی، در سلامت نسل آینده کشور تاثیر به سزایی دارد.

بیشتر بخوانید :   کمیسیون اتحادیه اروپا هدف حمله جاسوس افزار رژیم صهیونیستی

سرپرست مدیریت پدافند غیرعامل موسسه رازی، ساخت و تجهیز بخش بیوبانک را از اقدامات مهم پدافند غیرعامل موسسه نام برد و با بیان این که این بخش مجهز به فریزرهای دو موتوره بوده و از ایمنی بالایی در وقوع زلزله و آتش سوزی برخوردار است، تصریح کرد: در این بخش بذرهای ساخت واکسن نگه داری و حفاظت می شود.

حنیفی افزود: تدوین دستورالعمل ها و پروتکل های علمی به منظور حفظ دانش و تکنولوژی محصولات نیز انجام شده و هر دو سال به روز رسانی می شود تا این دانش که بومی کشورمان است به نسل های آینده انتقال یابد.

سرپرست مدیریت پدافند غیرعامل موسسه رازی با اشاره به تحریم های متعدد پس از انقلاب تصریح کرد: به رغم تمام مصائب، موانع و محدودیت های فراوان طی این مدت، موسسه رازی توانست ضمن حفظ خطوط تولید، محصولاتش را نیز به روز نگه دارد و نقش خود را در زمینه پدافند غیرعامل در کشور به خوبی ایفا کند.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها