3940749 - تخلیه فشار خطوط لوله با ابزار ایرانی ممکن شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری، شیر تخلیه فشار تجهیزی کوچک کاربردی در خطوط لوله به حفظ کارایی تجهیزات انتقال نفت و گاز به ویژه مخزن‌های تحت فشار استفاده بالایی دارد و جزو تجهیزات گران‌قیمتی به شمار می‌رود که توسط فعالان فناور یک شرکت دانش‌بنیان به مرحله تجاری رسیده است.

ایمان علیزاده مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: این محصول دارای تکنولوژی بالایی بوده که فقط در اختیار چند کشور غربی است. زمانی که فشار مخازن تحت فشار و یا خطوط لوله بالاتر از فشار کاری می رود احتیاج است که به سرعت سیال موجود از مسیر فرآیند تخلیه شود و فشار درون تجهیزات و خطوط کاهش یابد. این شیر در چنین موقعیتی کارآمد است.

وی با بیان اینکه با توجه به مشکلات تحریم و کاربرد زیاد آن در صنایع معدنی کشور، مهندسی معکوس این محصول، سال گذشته آغاز شد و طی این پروسه، محصول طراحی و به مرحله تولید رسید، گفت: این محصول ایران ساخت هم اکنون در صنایع گوناگونی از جمله سیستم هیدرولیکی بخش تغلیظ یک کارخانه مس در حال استفاده است.

بیشتر بخوانید :   مدرسه پاییزه مالکیت فکری ویژه محققان دانشگاه‌ها برگزار می‌شود

وی با اشاره به ویژگی های این محصول گفت: از جمله ویژگی های این محصول می توان به طراحی استاندارد و انجام موفق تست های آزمایشگاهی و عملیاتی و امکان سرویس دهی آسان و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری اشاره کرد.

به گفته مدیر شرکت دانش بنیان، طراحی سیستم حساس به فشار برای جلوگیری از تاثیرات مخرب فشارهای بالا و گارانتی معتبر و ارائه خدمات پس از فروش توسط این شرکت دانش بنیان، از دیگر ویژگی های این محصول است.

علیزاده گفت: این محصول به عنوان تنها نمونه داخلی از این نوع شیرها شناخته می‌شود در حال رقابت با شرکت‌های مطرح دنیا با هدف صادرات محصول به خارج از کشور است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *