685 3491967 - ۴نهاد تاثیر گذار در کسب رتبه شاخص جهانی نوآوری

به گزارش اینستاگرام فا، مرضیه شاوردی امروز در بیستمین رویداد یکشنبه های صادراتی با رویکرد پذیرش هیات تجاری و فناوری در حوزه صنعت ساختمان از کشور گامبیا گفت: رتبه ایران در شاخص نوآوری ۲۰۲۱،رتبه شصتم بود و این به دلیل وجود نهادهای مختلف در نظام نوآوری است.

مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: یکی از این نهادهای تاثیر گذار در کسب رتبه شاخص جهانی نوآوری، دانشگاه ها هستند به گونه ای که در حال حاضر تعداد هزار دانشگاه در ایران اقدام به تربیت نیروهای انسانی کرده است.

شاوری با اشاره به دیگر نهاد تاثیر گذار در کسب رتبه ایران بر اساس شاخص نوآوری گفت: پارک های علم و فناوری از دیگر نهادهای دخیل در توسعه نوآوری در ایران هستند که امکان توسعه فناوری های پیشرفته را در کشور فراهم کرده اند.

بیشتر بخوانید :   مهارت‌های فردی و گروهی حوزه اینترنت اشیا ارتقا یافت

وی با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان بخش دیگری از نظام توسعه نوآوری در کشور به شمار می رود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در ایران فعال هستند که در سال ۲۰۲۰ تعداد ۴۵۰ شرکت به مبلغ یک میلیارد دلار صادرات داشته اند.

مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: نهادهای تامین مالی از دیگر اجزا نظام نوآوری کشور هستند که صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از این نهادهاست؛ این صندوق در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بیش از ۴هزار و ۸۰۰ طرح را مورد ارزیابی قرار داد که به آنها حدود ۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات اعطا کرده است.

Rate this post
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 5 =

خرید آنلاین آموزش
پکیج لینک پسورد
پکیج سن زیر13 سال