جهت دیدن رضایت مشتریان از سایت کلیک کنید

فعالیت ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق در حوزه آب


2301296 - فعالیت ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق در حوزه آب

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری، نادرقلی ابراهیمی دبیر کارگروه توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه زیست‌بوم دانش‌بنیان حوزه آب با مشارکت بیش از ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق توسعه یافته است، بیان کرد: بیش از ۳۵۰ محصول نیز در راستای حل چالش‌های این حوزه تولید شده است.

وی افزود: قرار داشتن ایران در کمربند خشک و نیمه‌خشک جهان، موجب شده است که آب، همواره یکی از مهم‌ترین و چالشی‌ترین موضوعات کشور ما است. مدیریت منابع آب و چالش‌های پیش روی آن، نیز یکی از دغدغه‌های اصلی فعالان آب در حوزه‌های شهری، صنعتی، کشاورزی و همین‌طور محیط زیستی به شمار می رود.

به گفته ابراهیمی، کارگروه توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری همواره تلاش کرده است با تقویت زیست‌بوم فناوری کشور در حوزه آب و تکیه‌بر ظرفیت‌های داخلی، راه‌حلی بومی و دانش‌بنیان برای چالش‌های مختلف پیدا کند.

بیشتر بخوانید :   ایجاد نخستین باغ مقایسه‌ای ارقام جدید و پایه‌های رویشی کشت بافتی

دبیر کارگروه توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه آب محصولات مختلفی چون نمک‌زدایی، تصفیه و بازچرخانی، حذف فلزات سنگین و سایر آلاینده‌ها، انواع پمپ، مخازن تحت‌فشار و ربات‌های بازرسی خطوط لوله تولید کرده‌اند. همچنین هوشمند سازی و سامانه‌های نرم‌افزاری مدیریت منابع و مصارف حوزه آب، بخش دیگری از محصولات دانش‌بنیان هستند.

وی گفت: با رسوخ هرچه بیشتر این سامانه‌ها، چه در بخش کشاورزی و چه سایر مصارف همچون صنعت و شرب، می‌توان به کاهش هدر رفت و مدیریت بهینه منابع محدود آب امیدوار شد. شرکت‌های دانش‌بنیان طی سالیان اخیر، نه‌تنها از خروج بسیاری از نخبگان کشور جلوگیری کرده‌اند، بلکه باعث برگشت تعداد زیادی از نخبگان ایرانی از کشورهای دیگر نیز شده‌اند. به‌گونه‌ای که امروزه، زیست‌بوم دانش‌بنیان، ویترین بسیار ارزشمندی از دانشمندان جوانی است که توان خود را در راستای اعتلای میهن عزیزمان به کار بسته‌اند.

Rate this post

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
خرید اکانت کالاف دیوتی موبایل