3704605 - امکان استفاده دانش بنیان‌ها از امتیازات پارک‌های فناوری سلامت

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، پنل «نکات مهم در مدیریت پارک‌های علم و فناوری» در اولین دوره آموزشی توانمندسازی منابع انسانی با عنوان “مدیریت نوآوری – ویژه روسا و معاونین پارک‌های علم و فناوری” برگزار شد.

این پنل با حضور دکتر محمدرضا منظم رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، دکتر بهنام طالبی سرپرست دفتر برنامه ریزی و امور فناوری وزارت علوم، دکتر علی علیزاده مشاور معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر مصطفی مافی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، دکتر جعفر قیصری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر عبدالرضا واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، حمید مهدوی رئیس پارک علم و فناوری شیخ بهائی اصفهان، دکتر معصومه خان احمدی، مشاور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور برگزار شد.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه پارک‌های حوزه سلامت همه به دانشگاه‌های علوم پزشکی مرتبط هستند، گفت: این تدبیری است که وزارت بهداشت اندیشیده و طبق آن عمل می‌کند. شرکت‌های حوزه سلامت فقط برای معافیت‌های مالیاتی به پارک‌ها مراجعه نمی‌کنند جذابیت‌های دیگری هم برای آنها ایجاد شده است. امیدوارم با به اشتراک گذاری این تجربیات فرصت‌هایی هم برای دیگر پارک‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه آنها مهیا شود.

وی افزود: یکی از بزرگترین مشکلاتی که شرکت‌ها با آنها مواجه هستند تعامل با نهادها و سازمان‌های ذیربط است. برای مثال در حوزه سلامت، سازمان غذا و داروست که اغلب شرکت‌ها برای تعامل و دریافت مجوز با آن در ارتباط هستند. در این راستا از سوی دفتر توسعه فناوری سلامت و سازمان غذا و دارو جهت رسیدگی به موضوعات فی مابین کمیته مشترکی تشکیل شده است.

منظم خاطرنشان کرد: با تعاملات شکل گرفته با سازمان غذا و دارو و معاونت آموزشی وزارت بهداشت، هسته‌های فناور مستقر در مراکز رشد که در حوزه سلامت فعال هستند از امتیازاتی که یک شرکت دانش‌بنیان برخوردار است بهره‌مند می‌شوند. به این ترتیب یک پارک علم و فناوری حوزه سلامت می‌تواند هسته فناور باشد و شرکت‌های زیرمجموعه آن می‌توانند در تعامل با سازمان غذاو دارو از امتیازات مشابه شرکت دانش‌بنیان برخوردار شوند.

بیشتر بخوانید :   مبدل حرارتی نیروگاه‌ها تولید شد

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت افزود: در حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت هم امکان گذراندن تعهدات قانونی دانش‌آموختگان داروسازی و علوم‌پایه پزشکی در شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های فناوری سلامت فراهم شده است در گذشته فارغ‌التحصیلان تنها می‌توانستند در شرکت‌های دانش‌بنیان تعهدات قانونی خود را بگذرانند.

وی وزارت بهداشت را بزرگ‌ترین بازار مصرف محصولات حوزه سلامت و بهداشت دانست و افزود: طی بررسی‌هایی مزیت‌های داخلی وزارت بهداشت را شناسایی کردیم و در تعاملات با معاونت درمان وزارت بهداشت موافقت شد سامانه‌ای راه‌اندازی شود تا تمام خریدهایشان را با اولویت محصولات و خدمات شرکت‌های دانشگاهی مستقر در پارک‌های فناوری حوزه سلامت انجام دهند.

به گفته منظم، حمایت از بازار بزرگ‌ترین اقدامی است که پارک‌ها باید انجام بدهند و در دفتر توسعه فناوری سلامت وزارتخانه تمام تلاش‌ها در این راستا به کار گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های ایجاد شده برای پارک‌های حوزه سلامت است، گفت: مسیر برای تعامل دیگر پارک‌ها نیز فراهم است. همین جا از پردیس‌های سلامت دعوت می‌کنم، تعامل کنید تا در فرآیند امتیازات قرار گیرید.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در این نشست به دنبال تقاضای روسای پارک‌های علم و فناوری حاضر در نشست اعلام آمادگی کرد تا جهت تسری حمایت‌های وزارت بهداشت برای شرکت‌های حوزه سلامت در تمامی پارک‌های علم و فناوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کند.

Rate this post
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 15 =

خرید آنلاین آموزش
پکیج لینک پسورد
پکیج سن زیر13 سال