دستگاه استخراج آب از هوا نیاز یک میلیارد نفر به آب را رفع می‌کند


3939700 - دستگاه استخراج آب از هوا نیاز یک میلیارد نفر به آب را رفع می‌کند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از تک اکسپلور، یافته‌های پژوهشگران گوگل، یونیسف و سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد این دستگاه‌ها از پتانسیل زیادی برای غلبه بر چالش‌های ناشی از گرمایش زمین برخوردارند که موجب کمبود منابع آب بر روی کره زمین می‌شود.

دستگاه‌های تأمین آب از رطوبت هوا در یک دهه اخیر به طور گسترده ای در مقیاس آزمایشگاهی تولید شده‌اند و انتظار می‌رود با افزایش خشکسالی ناشی از گرمایش زمین تولید آنها که نیازی به برق هم ندارند، بیشتر شود.

بر اساس بررسی‌های سازمان ملل، گرمایش زمین و تشدید خشکسالی در آینده نزدیک موجب چالش جدی برای تأمین آب آشامیدنی نزدیک به ۲.۲ میلیارد نفر خواهد شد. کارخانه‌های شیرین کردن آب دریا نیز نمی‌توانند به حل چالش یادشده کمک قطعی کنند. دستگاه‌های تولید آب شرب با استفاده از رطوبت هوا، کوچک و قابل حمل بوده، تنها نیازمند نور خورشید هستند و تولیدشان کم هزینه است.

بیشتر بخوانید :   گواهی بین‌المللی اولین آزمایشگاه تخصصی پیشرانش فضایی دریافت شد

در صورت وجود رطوبت ۳۰ درصد در هوا و نیز گرمای هوا و تابش خورشید کارکرد این دستگاه‌ها بهینه می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد حداقل یک میلیارد نفر از ساکنان زمین در نقاطی با چنین وضعیت آب و هوایی زندگی می‌کنند که بخش زیادی از آنها برای تأمین آب شرب با چالش مواجه خواهند شد. دستگاه‌های تأمین آب شرب از رطوبت هوا می‌توانند به طور متوسط ۵ لیتر آب در روز تأمین کنند که برای رفع نیاز افراد به آب آشامیدنی کافی است.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها