به گزارش اینستاگرام فا به نقل از نیواطلس، این ورزشگاه توسط ابراهیم جیده طراحی شده و در نزدیکی دوحه پایتخت قطر قرار دارد. ظرفیت این ورزشگاه ۴۰ هزار نفر است و قرار است هشت مسابقه از رقابت‌های جام جهانی و از جمله یکی از رقابت‌های یک چهارم نهایی در آن برگزار شود.

این ورزشگاه علاوه بر امکانات ورزشی دارای مسجد، فروشگاه، هتل و تعدادی خرده فروشی نیز است. پس از پایان برگزاری رقابت‌های جام جهانی نیمی از صندلی‌های این ورزشگاه قابل حذف کردن بوده تا فضای ورزشگاه برای برقراری رقابت‌های دیگری قابل استفاده باشد.

ورزشگاه یادشده به همان شیوه‌ای که عرقچین از سر افراد در برابر نور آفتاب و گرما حفاظت می‌کند، عمل می‌کند. همچنین در این ورزشگاه از یک سیستم خنک کننده پیچیده استفاده شده که متشکل از اسپری‌های آب، دستگاه‌های تهویه هوا و غیره است.

بیشتر بخوانید :   تبلت نوکیا با عمر شارژ ۱۵ ساعت رونمایی شد

3938523 - استادیوم الهام گرفته از عرقچین احساس گرما را از بین می‌برد

در این ورزشگاه هوای خنک از زیر صندلی‌ها به حرکت در می‌آید و در داخل محیط ورزشگاه مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرد. نمای این ورزشگاه نیز کاملاً شبیه به عرقچین است که با بازتاباندن نور خورشید به خنک نگهداشتن ورزشگاه کمک می‌کند.

قرار است در جریان برگزاری رقابت‌های جام جهانی قطر از آب مستعمل برای آبیاری پوشش گیاهی و درختان استفاده شود. بخش زیادی از انرژی مورد نیاز ورزشگاه‌ها و از جمله سیستم‌های تهویه مطبوع نیز از طریق صفحات خورشیدی تأمین خواهد شد.

Rate this post
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دو =

خرید آنلاین آموزش
پکیج لینک پسورد
پکیج سن زیر13 سال