3936778 - شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع دسترسی‌ها و ارتباطات نیست

به گزارش اینستاگرام فا، جلسه کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونین این وزارتخانه در قم تشکیل شد.

اعضای کمیسیون در این جلسه، دغدغه‌ها و مطالبات خود نسبت به ناهنجاری‌های فضای مجازی در کشور را بیان کردند.

عیسی زارع‌پور در نشست مشترک با اعضای کمیسیون سیاسی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری در قم ضمن قدردانی از اهتمام و دغدغه اعضای مجلس خبرگان رهبری با بیان اهمیت ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات در ابعاد مختلف افزود: عده‌ای از شبکه ملی اطلاعات یک هیولای نشدنی و برخی دیگر هم از آن یک هیولا در بین مردم به معنای قطع دسترسی‌ها به فضای مجازی ترسیم کرده‌اند.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی از جمله ایجاد اشتغال در بستر این فضا تصریح کرد: شبکه ملی اطلاعات به هیچ عنوان به معنای قطع دسترسی‌ها و ارتباطات مردم نیست، بلکه این شبکه زیرساخت‌های پرسرعت ارتباطی را در کشور تأمین و ظرفیت‌های لازم را برای افزایش سرویس‌دهی داخلی فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید :   ارتش انگلیس به دنبال ساخت سلاح لیزری برای نیروی دریایی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در بستر شبکه ملی اطلاعات با ایجاد زیرساخت ایمن مبتنی بر خدمات بومی هر آنچه نیاز مردم باشد در اختیار خواهد گرفت که با گسترش آن استقلال و اقتدار کشور حفظ می‌گردد.

آیت‌الله ملکوتی سخنگوی کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری هم در حاشیه این جلسه ایجاد شبکه ملی اطلاعات را از مهمترین خواسته‌های اعضای این کمیسیون از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد و گفت: اعضای کمیسیون با عنایت به اجرایی شدن مصوبات شورای عالی فضای مجازی، شبکه ملی اطلاعات را از مهمترین نیازهای کشور می‌دانند و تأکید دارند که با توجه به پیشرفت‌های فناوری اطلاعات برای ایجاد آن برنامه‌ریزی شود.

Rate this post
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 15 =