داروی ایرانی درمان آرتریت روماتوئید رونمایی شد


3894919 - داروی ایرانی درمان آرتریت روماتوئید رونمایی شد

به گزارش اینستاگرام فا، داروی بیوسیمیلار حاوی ماده فعال دارویی «آناکینرا» که نوعی سیتوکین(عامل سرکوب کننده ایمنی) به شمار می‌رود توسط یک شرکت دانش بنیان به تولید رسید.

این دارو در ترکیب با داروی(methortrexate) برای درمان نشانه ها و علایم بیماری روماتوئید آرتریت در بزرگسالان کاربرد دارد ‌.

بدن انسان در برابر بیماری های روماتویید آرتریت و سندرم وابسته به کرایوپیرین و بیماری های استیل، مقادیر زیاد سیتوکین به نام اینترلوکین-۱ تولید می کند که موجب اثرات مضری همچون التهاب و بروز علایم بیماری می شود.

از این رو به طور معمول بدن ما پروتئین هایی برای سرکوب اثرات مضر اینترلوکین-۱ تولید می کند که آناکینرا ماده فعال استفاده از میکروارگانیزم ای کولای E-coli تولید شده است.

سیتوکین ها یا عامل سرکوب کننده ایمنی، پروتئین هایی هستند که توسط بدن ساخته می شوند که هماهنگ کننده ارتباطات بین سلولی هستند و به کنترل فعالیت های سلولی کمک می کنند.

بیشتر بخوانید :   فیس‌بوک اخبار رسانه‌های روسیه را سانسور می‌کند

این داور برای بیمارانی تجویز می شود که پاسخ آن به داروی (methortrexate) برای درمان روماتوئید آرتریت به اندازه کافی خوب نبوده است.

این دارو برای درمان نشانه ها و علایم التهاب مرتبط با بیماری های راش، درد مفصلی، تب،سردرد، خستگی در بزرگسالان و کودکان در رنج سنی هشت ماه به بالا کاربرد دارد.

همچنین این دارو برای درمان بیماری التهابی با درگیری چند ارگان در دوره نوزادی سندرم عصبی پوستی مفصلی مزمن در شیرخواران نام دارد، کاربرد دارد و در فرم تزریقی است.

این دارو در یک شرکت دانش بنیان دارویی مورد تایید معاونت علمی و فناوری به تولید رسیده و اکنون در داروخانه ها موجود است.

این دارو امروز با حضور معاون علمی و فناوری رونمایی شد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray