بستر تست سخت‌افزار در حلقه حسگر ستاره راه‌اندازی شد


3931691 - بستر تست سخت‌افزار در حلقه حسگر ستاره راه‌اندازی شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، دکتر رحیم اقرء رئیس پژوهشکده مکانیک پژوهشگاه فضایی ایران از ساخت و برپایی چیدمان تست حسگر ستاره به منظور به‌کارگیری در تست سخت‌افزار درون حلقه در مرکز تست، تجمیع و یکپارچه‌سازی پژوهشگاه فضایی ایران خبر داد.

وی اظهار داشت: به منظور شبیه‌‎سازی سخت‌افزار در حلقه حسگر ستاره، کارشناسان پژوهشکده مکانیک پس از ارتقای بستر تست حسگر ستاره در آن پژوهشکده، مجموعه‌ای را طراحی و با موفقیت به مرحله ساخت رساندند که با همراهی کارشناسان مرکز آزمون، در آزمایشگاه فضایی پژوهشگاه نصب شد.

رئیس پژوهشکده مکانیک پژوهشگاه فضایی افزود: این بستر پس از گذراندن آزمون‌های صحه‌سنجی اولیه، در حال حاضر آماده بهره‌‎برداری است و با بهره‌گیری از آن، امکان اضافه کردن حسگر ستاره به عنوان دقیق‎‌ترین حسگر در تست سخت‌افزار در حلقه (HIL) فراهم شده است.

دکتر اقرء در خصوص اهمیت و نقش تست سخت‌افزار در حلقه حسگر ستاره گفت: انجام این تست قبل از عملیات پروازی، نقش مهمی در اطمینان یافتن از عملکرد حسگر ستاره در هنگام عملکرد سامانه ماهواره‌ای ایفا می‌کند.

بیشتر بخوانید :   تعیین تکلیف وضعیت تخصیص ارز به موبایل منوط به شفاف شدن تخلفات شد

وی همچنین برخی از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های این چیدمان را که برگرفته از بستر تست حسگر ستاره در آزمایشگاه الکترواپتیک پژوهشکده مکانیک است شامل امکان تست و جایگزین کردن نمونه‌هایی از حسگرهای ستاره مختلف بدون نیاز به تنظیمات مجدد بستر، افزایش دقت هم‌راستاسازی بستر تست با استفاده از مکانیزم‎‌های نگهدارنده با درجات آزادی محوری و زاویه‌‎ای با دقت بالا، پایداری مناسب بستر تست با گذشت زمان به نحوی که پس از هم‌راستاسازی اولیه نیاز به تنظیمات مجدد ندارد و امکان تنظیم‌‎پذیری زاویه‌‎ای و محوری مکانیزم‌‎ها با دقت بالا به منظور افزایش دقت هم‌راستاسازی عنوان کرد.

به گفته وی، اعتبارسنجی دقت هم‌راستاسازی با استفاده از قابلیت‌‎های موجود در مکانیزم‌‎ها، قابلیت یکسان‎‌سازی ارتفاع مکانیزم‌‎ها به منظور برقراری هم‌مرکزی المان‌‎های اپتیکی به منظور هم‌راستاسازی دقیق، طراحی و ساخت مکانیزم‌هایی با ظرفیت وزنی بالا و ارتقای صافی سطح میز تست و کاهش اعوجاج احتمالی موجود در میز اپتیکی نیز از دیگر ظرفیت‌های این بستر است.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها