حضور بیش از ۴۰ دانشمند برجسته جهان اسلام در پارک فناوری پردیس


126 2005162 - حضور بیش از ۴۰ دانشمند برجسته جهان اسلام در پارک فناوری پردیس

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از پارک فناوری پردیس، میلاد صدرخانلو رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس گفت: در مراسم بزرگ جایزه مصطفی(ص)، تعداد قابل توجهی از دانشمندان جهان اسلام در ایران حضور پیدا کرده‌اند و ما برای آشنایی این دانشمندان مسلمان با توانمندی های حوزه علم و فناوری کشورمان ایران، برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا این افراد از پارک فناوری پردیس بازدید کنند.

وی افزود: در راستای ارتباط هر چه بیشتر دانشمندان جهان اسلام با اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور، برنامه ریزی شد تا بیش از ۴۰ دانشمند مسلمان از سراسر جهان از جمله برندگان جایزه مصطفی(ص) ۲۰۲۱، با حضور در پارک فناوری پردیس از نزدیک با فعالیت های علمی و فناورانه پارک و شرکت های عضو آشنا شوند.

صدرخانلو افزود: از جمله مهمانان ویژه این مراسم، پروفسور کامران وفا دانشمند ایرانی دانشگاه هاروارد، پروفسور زاهد حسن، استاد فیزیک دانشگاه پرینستون، پروفسور محمد صائغ، استاد پزشکی و ایمنی‌شناسی دانشگاه آمریکایی بیروت، پروفسور اقبال چودری، رئیس مرکز ICCBS دانشگاه کراچی و پروفسور یحیی تیعلاتی، استاد فیزیک دانشگاه محمد الخامس از مراکش هستند.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ تن از دانشمندان مسلمان سراسر جهان از جمله روسای دانشگاه‌های علوم سلامت بنگلادش، دانشگاه هری پور پاکستان و دانشگاه UPM،‌ UKM و UPSI مالزی از جمله مهمانان دیگر این برنامه هستند.

بیشتر بخوانید :   احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی ابلاغ شد

رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس گفت: در این مراسم پس از معرفی زیست بوم فناوری و نوآوری کشور و همچنین توانمندی ها و فعالیت هایی که در این اکوسیستم اتفاق افتاده است، مهمانان از نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه پارک فناوری پردیس، نمایشگاه تجهیزات پزشکی و همچنین موزه علمی صنعت هوانوردی پارک بازدید می‌کنند. هدف ما از این بازدیدها این است که این افراد به شکل ملموس تری از توانمندی‌های ما در حوزه علم و فناوری آگاه شوند.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات B۲B میان دانشمندان حاضر در برنامه با برخی از شرکت‌های پارک فناوری پردیس، یکی دیگر از برنامه های مهم ما است. با توجه به محدودیت زمانی و تعداد بسیار بالای شرکت‌های پارک فناوری پردیس، بررسی دقیقی در رابطه با حوزه فعالیت این دانشمندان و حوزه‌های کاری شرکت‌های پارک انجام داده‌ایم و موفق شدیم ۲۵ جلسه B۲B در پارک برنامه‌ریزی کنیم تا این دانشمندان با شرکت‌های ایرانی جلساتی داشته و به صورت مجزا و اختصاصی با توانمندی‌های شرکت‌های ما آشنا شوند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray