سنجش عناصر سنگین و آلاینده بومی شد


3722632 - سنجش عناصر سنگین و آلاینده بومی شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری، سمانه جان محمدی، عضو هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه یکی از عوامل آلوده کننده محصولات معدنی و غذایی فلزات سنگین هستند که شناسایی آن با روش‌ها و تجهیزات پیشرفته انجام می‌شود، گفت: در این شرکت با آنالیز عناصر و فلزات سنگین، کمک می کنیم تا خوراک و محصولات غذایی سالم در اختیار جامعه قرار بگیرد.

وی گفت: همچنین در این شرکت می توانیم میزان مواد موجود در هر محصول معدنی را می توان مورد سنجش قرار دهیم. در گذشته این قابلیت فناورانه یعنی عناصر و فلزات سنگین در کشور وجود نداشت و نمونه ها جهت آنالیز و سنجش به خارج از کشور ارسال می شد و هزینه های زیادی را به کشور تحمیل می کرد.

بیشتر بخوانید :   جمهوری اسلامی ایران پیشتاز علم در جهان اسلام است

جان محمدی گفت: طبق آخرین برآوردهای شرکت در سال گذشته توانستیم مانع خروج ۴ میلیون دلار ارز از کشور شویم.

به گفته وی، فناوری آنالیز عناصر و فلزات سنگین در داخل کشور به سطحی از کیفیت رسیده که قابلیت ارائه خدمات به سایر کشورها وجود دارد چراکه این خدمات فناورانه در داخل ایران با قیمتی به مراتب ارزان تر از سایر کشورها انجام می شود.

جان محمدی خاطر نشان کرد: این ظرفیت وجود دارد که نمونه‌های خارجی با روش‌ها و تجهیزات ایران‌ساخت ارزیابی شود و این شرکت از کشور استرالیا نمونه‌های معدنی خود را با قیمتی کم تر آنالیز کرده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray