سنجش میزان اسیدی و قلیایی بودن محلول‌ها با دستگاه ایرانی


3927420 - سنجش میزان اسیدی و قلیایی بودن محلول‌ها با دستگاه ایرانی

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری، علی دیلمقانی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان به تولید محصولات و پشتیبانی تخصصی آزمایشگاه‌های پژوهشی و صنعتی سراسر کشور اشاره کرد و گفت: با توسعه دانش فنی و بومی‌سازی تجهیزات فناورانه و تخصصی در حوزه آزمایشگاهی بر این اساس اهدافی مثل شناسایی نیازمندی‌های آزمایشگاه‌های علمی، پژوهشی و صنعتی کشور، تأمین تجهیزات آزمایشگاهی ایران‌ساخت در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در این شرکت خدماتی مانند نصب و راه‌اندازی، تأمین قطعات یدکی، آموزش علمی و کاربردی، استانداردسازی و کالیبراسیون ‌تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی در حوزه‌های شیمی و مهندسی شیمی، متالورژی، پلیمر، نفت و گاز و پتروشیی و غیره شروع به فعالیت کردیم.

مدیر شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت فناور به تازگی توانست خدمات خود را در حوزه تعمیر و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی به یک برند بدل کرده و تجهیزات آزمایشگاهی پرکاربرد را با استفاده از فناوری روز وارد و دستگاه های گزارش‌گر داده در حوزه الکتروشیمی تولید کند.

دیلمقانی افزود: این دستگاه ها، وسایل الکترونیکی هستند که داده های مختلف را از حسگرهای خاص دریافت و آ نها را به نمایش درآورده و ذخیره می کنند. این دستگاه ها قابلیت اتصال به تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر را دارند و می توان اطلاعات دریافتی را نمایش داده و ذخیره کرد.

بیشتر بخوانید :   شیوع دوباره کووید۱۹ فعالیت های فاکسکان را در چین تعلیق کرد

وی گفت: نخستین محصول ساخت این شرکت، دستگاه سنجش قلیایی یا اسیدی بودن با قابلیت اندازه گیری دما است بود که در نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی ایران‌ساخت معرفی و به نمایش گذاشته شده اند.

وی ادامه داد: نمونه پیشرفته و روزآمد این دستگاه با قابلیت گیری دما، هدایت الکتریکی و میزان اسیدی بودن محلول‌های شیمیایی و دستگاه و نمونه دیگر با قابلیت اندازه گیری دما و هدایت الکتریکی محلول‌های شیمیایی، تجاری‌سازی شده است. همچنین حسگرهای گازهای هیدروژن سولفید، کربن منواکسید ، اکسیژن و گازهای قابل اشتعال مانند متان و ساخت دستگاه تشخیص گاز که در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد فراوانی دارند در دستور کار این شرکت فناور قرار دارد.

وی بابیان اینکه روش طراحی و ساخت این دستگاه نمونه مشابه خارجی ندارد، گفت: ضمن اینکه محصول تولید شده در این شرکت مطابق با استانداردها است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، در خصوص دیگر مزایای این دستگاه گفت: دستگاه های اندازه گیری سنجش قلیایی و اسیدی ، دما و هدایت سنجی، بازار فوق العاده وسیعی دارند. قیمت دستگاه های مشابه خارجی بسیار بالا است و کیفیت دستگاه های ایرانی موجود اگرچه پایین است، تلاش کردیم تا با استفاده از خلاقیت و فناوری روز، دستگاهی به بازار ارائه دهیم که دارای کیفیت بالا و قیمتی مناسب باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray