۴ «کافه علم» با حضور برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) برگزار می شود


350 3919669 - ۴ «کافه علم» با حضور برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) برگزار می شود

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی جایزه مصطفی(ص)، ۴ کافه علم در حوزه ارائه برگزیدگان دوره چهارم جایزه مصطفی (ص) برگزار می شود.

پروفسور یحیی تیعلاتی، استاد فیزیک دانشگاه الخامس شهر رباط مراکش، فیزیکدان انرژی بالا و پژوهشگر برخورددهنده هادرونی بزرگ موضوع «در جست وجو ماده تاریک» را با حضور کاظم عزیزی استاد فیزیک دانشگاه تهران، سارا خطیبی استادیار فیزیک دانشگاه تهران و غلامحسین حقیقت دانشجوی پسادکتری، پژوهشکده ذرات سه شنبه ۲۷ مهر ساعت ۹ تا ۱۳ برگزار می‌شود.

همچنین کافه علم با موضوع «گیاهان دارویی زیر ذره‌بین علم» با حضور محمد اقبال چودری، زیست‌شیمی‌دان پژوهشگاه بین‌المللی علوم شیمیایی و زیستی دانشگاه کراچی و دیگر برگزیده مقیم کشورهای اسلامی جایزه مصطفی(ص) همچنین حضور دکتر پروین پاسالار، دکتر آزاده حبیبی و دکتر محمد مهدوی چهارشنبه ۲۸ مهر ساعت ۹ تا ۱۳ دایر می شود.

کامران وفا، استاد فیزیک دانشگاه هاروارد، نظریه پرداز نظریه ریسمان و صاحب کرسی هلیس و برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۲۱ و همچنین حسام‌الدین ارفعی، فیزیکدان نظریه ریسمان و استاد دانشگاه صنعتی شریف روز پنجشنبه ۲۹ مهر ساعت ۹ تا ۱۳ در کافه علم حضور می‌یابد.

بیشتر بخوانید :   ترامپ خواستار بازگشایی حساب توئیترش شد

پروفسور زاهد حسن دیگر برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۲۱ و استاد فیزیک نظری دانشگاه پرینستون همچنین کاشف نیمه‌فلزهای فرمیون ویل نیز روز جمعه ۳۰ مهر در مورد انقلاب توپولوژیک در فیزیک صحبت می‌کند.

کافه‌علم‌ها در پی آوردن علم از فضای رسمی و دانشگاهی به محیط‌های صمیمی و عمومی است تا از این راه، جایگاه علم را در فرهنگ عمومی جامعه ارتقا دهند.

در کافه علم، عموم مردم فارغ از تخصص، سن، جنسیت در محیطی صمیمی گرد هم می‌آیند و به گونه‌ای بی‌تکلف و بی‌واسطه به پرسش و پاسخ با یک دانشمند یا مروج علم می‌نشینند. به این ترتیب، گفتگویی علمی‌ترویجی جایگزین یک سخنرانی یک‌سویه می‌شود.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها