ساخت لیزر کم توان برای کاهش دردهای بیماران


3924445 - ساخت لیزر کم توان برای کاهش دردهای بیماران

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری، مریم نوربخش مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان کاربرد لیزرتراپی کم‌توان در محدوده توان زیر ۵۰۰ میلی‌وات رادر حوزه‌هایی چون پزشکی و فیزیوتراپی عنوان کرد و گفت: کاربرد این محصولات فناور، در درمان بیماری‌های مختلف و انواع دردها تایید شده و دارای قابلیت های مختلفی برای درمان انواع زخم ها، التهاب‌ها و دردها است.

وی گفت: این محصول دانش‌بنیان، اکنون نیاز جامعه درمانی را برطرف کرده است و در فاز بعدی، محصولی برای تحریک مغناطیسی مغز (TMS) تجاری‌سازی می‌شود. در این محصول که مبتنی بر یک روش غیرتهاجمی است، با القای یک میدان مغناطیسی خاص توسط یک سیم‌پیچ عایق و بصورت پالس‌های کوتاه مدت بر روی نقاط مشخصی از جمجه انجام می‌شود تا عوارض ناشی از عارضه‌هایی چون سکته مغزی کاهش بیابد.

نوربخش خاطر نشان کرد: این محصول دانش‌بنیان تا کنون تست های حیوانی را سپری کرده و در حال نهایی کردن بخش های مختلف و پایداری دستگاه است. هر دو محصول در حوزه سلامت، بالینی و پژوهشی کاربرد دارد و دستگاه لیزرتراپی پیش‌بینی می‌شود برای پوشش قرار دادن حداقل ۳۰ درصد فیزیوتراپی‌های کشور، حداقل ۲۰۰۰ دستگاه نیاز باشد که ظرفیت تولید نمونه ایران‌ساخت این تعداد، توسط فعالان فناور شرکت افق منشور خرد وجود دارد.

بیشتر بخوانید :   تامین نیاز صنعت نفت با تولید ۸ محصول کاربردی توسط محققان کشور

مدیرعامل شرکت اضافه کرد: برای تامین نیاز ۳۰ درصد از روانپزشکان کشور، حداقل ۵۰۰ دستگاه مورد نیاز است که درصورت وجود سرمایه در گردش، این شرکت قادر به ساخت سالانه ۱۰۰ دستگاه خواهد بود.

وی عنوان کرد: مزیت اصلی نوآوری در این محصول، قابل حمل بودن، سبک بودن و امکان شارژ مجدد است که این ویژگی‌ها، تقریبا در هیچ دستگاه لیزرتراپی ایرانی و خارجی که خوشه‌ای و دارای چندین توان و طول موج باشد، وجود ندارد.

نوربخش افزود: این شرکت در حال حاضر صادرات را آغاز کرده و با بهره گرفتن از تجربه‌های خود در تولید و توسعه محصولات حوزه سلامت، توانسته است صادرات هر دو محصول لیزرتراپی و تحریک عصبی مغز را به عنوان برنامه‌ای جدی دنبال کند.

وی با بیان اینکه میزان ارز آوری این شرکت با قیمت ارزی محصول لیزرتراپی برای هر نمونه، میانگین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار است که با صادرات حداقل ۵۰۰ نمونه ایران‌ساخت از این محصول حدود ۲۰۰هزار دلار درآمد ارزی برای کشورحاصل شود، گفت: دستگاه تحریک عصبی مغز نیز می‌تواند تا پایان سال با قیمت ارزی ۲۵ هزار دلار روانه بازار شده و صادرات حداقل ۷ نمونه از این محصول ایران‌ساخت، ارزآوری ۱۳۰هزار دلاری را به همراه داشته باشد.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها