اعلام وضعیت اضطراری در ایستگاه فضایی بین المللی


3749137 - اعلام وضعیت اضطراری در ایستگاه فضایی بین المللی

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از بیزینس اینسایدر، این دومین بار از ماه جولای است که یک سخت افزار روسی به چنین رویدادی منجر می‌شود. اولگ نویتسکی فضانورد روس مشغول تست موتور کپسول سایوزی بود که به ایستگاه فضایی بین المللی متصل است. اما به طور ناگهانی پیشرانه‌های کپسول با شدت زیاد فعال شدند. در نتیجه ایستگاه فضایی از جهت و موقعیت معمول خود خارج شد.

دلیل دقیق این رویداد هنوز کاملاً مشخص نیست اما بخش کنترل مأموریت ناسا در هیوستن به فضانوردان اعلام کرد موقعیت ایستگاه از کنترل آن خارج شده و به آنها دستور داد تا فرایندهای اضطراری را اجرا کنند.

بیشتر بخوانید :   وضعیت ارتباطی کشور علیرغم جاری شدن سیلاب عادی و پایدار است

راسکاموس (سازمان فضایی روسیه) نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد موقعیت و جهت ایستگاه فضایی بین المللی به طور موقت تغییر کرد اما به سرعت اصلاح شد و هیچ یک از خدمه در معرض خطر نیستند.

هیچ یک از سازمان‌های فضایی آمریکا یا روسیه اعلام نکردند ایستگاه فضایی بین المللی چه میزان یا برای چه مدتی از کنترل خارج شده بوده است.

علاوه بر فضانوردان روس و آمریکایی که در ایستگاه فضایی بین المللی اقامت دارند، اکنون یک بازیگر و کارگردان نیز مشغول فیلمبرداری در آنجا هستند. قرار است این دو فردا به زمین بازگردند.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها