نگرانی جهانی از پیشرفت اندک استفاده از انرژی‌های پاک


3920807 - نگرانی جهانی از پیشرفت اندک استفاده از انرژی‌های پاک

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از سی ان بی سی، در گزارش مفصل این آژانس تصریح شده که با توجه به انتشار گسترده گازهای گلخانه‌ای در جهان باید سرعت استفاده از انرژی‌های پاک بیشتر شود.

این گزارش که چشم‌انداز انرژی جهان در سال ۲۰۲۱ نام گرفته، در آستانه برگزاری نشست تغییرات آب و هوایی در گلاسکوی اسکاتلند منتشر شده است. این نشست از ۳۱ اکتبر آغاز شده و تا ۱۲ نوامبر ادامه می‌یابد.

در گزارش آژانس مذکور آمده است در حالی که فروش خودروهای برقی در سال ۲۰۲۰ به رکوردهای جدیدی دست یافته و منابع تجدید پذیر مانند باد و خورشیدی به رشد سریع خود ادامه دادند، داده‌های موجود حاکیست سرعت تغییرات حوزه انرژی مطلوب نیست. این مساله باید به اندازه بازگشت وضعیت اقتصادی به شرایط پیش از کرونا جدی گرفته شود.

بیشتر بخوانید :   فیس بوک دلیل اختلال و قطعی واتس اپ و اینستاگرام را اعلام کرد

در هفته‌های اخیر طرح بحث احتمال کمبود گاز در زمستان باعث شده تا نگرانی در مورد افزایش مصرف زغال سنگ، گاز طبیعی و غیره که موجب آلودگی محیط زیست می‌شود، بیشتر شود. این افزایش موجب خواهد شد تا اقدامات انجام شده برای افزایش استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر، خودروهای برقی و غیره به نتیجه مطلوب نرسد.

نویسندگان این گزارش معتقدند اگر کاهش جدی در روند تولید گازهای گلخانه‌ای رخ ندهد افزایش ۲.۶ درجه‌ای دمای زمین تا قبل از فرارسیدن سال ۲۱۰۰ اجتناب ناپذیر خواهد بود. اما اگر همکاری جهانی در این زمینه صورت بگیرد میزان افزایش دما به ۱.۵ درجه سانتیگراد تا قبل از سال ۲۱۰۰ محدود می‌شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray