تولید راکت‌های ویژه برای سرنگونی پهپادها در آمریکا


3919439 - تولید راکت‌های ویژه برای سرنگونی پهپادها در آمریکا

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از نیواطلس، سیستم یادشده APKWS نام دارد و مجهز به یک فیوز ارتقا یافته است که در صورت نزدیک شدن به پهپاد فعال می‌شود. استفاده از این فیوز هزینه تولید راکت مذکور را در مقایسه با تسلیحات ضدپهپاد مشابه کاهش داده است.

با افزایش استفاده از پهپاد برای حمله به اهداف و تسلیحات مختلف زمینی و دریایی، یافتن راه‌هایی برای مقابله با این سلاح نوین ضرورت بیشتری یافته و انتظار می‌رود این راکت جدید در این زمینه موفق عمل کند.

راکت یادشده برای نابودی پهپادهایی مانند اسکن ایجل تولید شده که بین ۹.۵ تا ۲۵ کیلوگرم وزن دارند، در ارتفاع کمتر از یک کیلومتر از سطح زمین پرواز می‌کنند و سرعتشان کمتر از ۴۹۳ کیلومتر در ساعت است. این راکت ۷۰ میلیمتری مجهز به کلاهک جنگی M۱۵۱، موتورهای Mk۶۶ و کیت هدایت‌گر APKWS است.

بیشتر بخوانید :   دولت هند بر بازی های رایانشی پولی نظارت می کند

راکت ضدپهپاد دارای چهار باله و حسگرهای لیزری برای هدایت بهتر در حین پرواز است. APKWS ضمن هدایت راکت در زمان پرواز، می‌تواند زاویه مطلوب حمله را محاسبه کرده و موشک را برای رهگیری پهپاد هدایت کند. APKWS نیاز به قفل کردن بر روی هدف قبل از پرتاب راکت را از بین می‌برد و به جای این کار راکت برای شناسایی هدف و قفل کردن بر آن در حین پرواز از یک ابزار اپتیکی هدایت لیزری نیمه فعال استفاده می‌کند.

نوآوری دیگر جایگزینی فیوز ضربه‌ای M۴۲۳ با یک فیوز مجاورتی جدید است که به طور مشترک توسط شرکت‌های L۳Harris Technologies and Technology Service Corporation تولید شده و در نزدیکی پهپاد منفجر می‌شود و شانس نابودی آن بدون برخورد را افزایش می‌دهد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray