هزینه‌های حفاری با ساخت دستگاه های «ایران ساخت» کاهش یافت


3918051 - هزینه‌های حفاری با ساخت دستگاه های «ایران ساخت» کاهش یافت

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری، پرویز آقایی گواری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: آویزه ها و پس آویزه های آستری، ابزاری درون چاهی هستند که در هنگام تکمیل عملیات حفاری چاه های نفت وگاز برای کوتاه کردن زمان بستن لوله های آستری تا سطح و یا عمیق تر کردن چاه های قدیمی و دیگر موارد به کار گرفته می شود.

وی افزود: پوشش جداره توسط لوله جداری و سیمان‌ کاری در هر مرحله از حفر چاه وجود دارد که باید تا سر چاه ادامه پیدا کند؛ این اقدام با استفاده از آویزه آستری انجام می شود.

آقایی گواری با بیان اینکه آویزه آستری در گذشته در داخل کشور تولید نمی شد، گفت: این محصول در صنایع نفت کشور کاربردی است.

بیشتر بخوانید :   بخشنامه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ICT تهیه می‌شود

به گفته مدیر این شرکت دانش بنیان، ضریب اطمینان و متراژ بالا، مناسب بودن برای چاه های عمیق، انحرافی و افقی، آسانی کار و کاهش زمان حفاری از جمله ویژگی های این آویزه ها نسبت به نوع مکانیکی آن است.

وی با اشاره به این که قیمت آویزه آستری ایرانی به مراتب کم تر از نمونه خارجی است، گفت: قیمت آویزه آستری تولید شده توسط این شرکت به مراتب پایین‌تر از قیمت نمونه خارجی است و شرکت‌های داخلی با کیفیت مشابه خارجی از یک محصول بسیار ارزان بهره مند می شوند.

آقایی گفت: با تولید آویزه آستری ضمن ایجاد ۴۵ فرصت شغلی، نیاز صنایع به نیروی انسانی با استفاده از متخصصان بومی خوزستان تأمین شد.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها