کاوشگر ناسا وجود دریاچه در مریخ را تایید کرد


3914721 - کاوشگر ناسا وجود دریاچه در مریخ را تایید کرد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از اسکای نیوز، تحلیل علمی از این تصاویر نشان داد در زمانی که این دریاچه وجود داشته یک رودخانه کوچک آب آن را تأمین می کرده است و دهنده مکانی است که کاوشگر استقامت می‌تواند نشانه‌های حیات را در آن بررسی کند و و همچنین حاکی از مقدار آبی است که در این منطقه جریان داشته است.

علاوه بر آن تصاویر نشان می‌دهند این منطقه با سیل نیز روبرو شده است. تمام این یافته‌ها بر اساس تصاویری از صخره‌هایی در بخش غربی منطقه است. محققان MIT این تصاویر را بررسی کرده‌اند.

تصاویری کاوشگر استقامت از داخل منطقه نشان می‌دهند ماده معدنی برون زده در Jezero یک دلتای رودخانه بوده است. این دریاچه در بخش اعظم حیات خود آرام بوده تا زمانیکه تغییراتی قابل توجه در آب و هوا به وقوع سیلاب‌هایی منجر شده است.

بیشتر بخوانید :   تفاهم وزارت ارتباطات و نیرو برای همکاری در اجرای پروژه فیبرنوری

به گفته محققان سیلاب سبب شده صخره‌های عظیم ۱۰ مایل حرکت کنند و در بستر رودخانه قرار گیرند و تا امروز نیز در همانجا باقی مانده‌اند.

کاوشگر استقامت همراه هلی کوپتر نبوغ در ۱۸ فوریه در Jezero Crater فرود آمد و از آن زمان تاکنون مشغول جمع آوری نمونه و ارسال تصاویر به زمین است. قرار است این کاوشگر حداقل ۲ سال در این منطقه فعالیت‌های اکتشافی انجام دهد.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها