پارلمان اروپا خواستار ممنوعیت شناسایی چهره در اماکن عمومی شد


3774621 - پارلمان اروپا خواستار ممنوعیت شناسایی چهره در اماکن عمومی شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از انگجت، به گفته اعضای پارلمان اتحادیه اروپا شهروندان فقط باید زمانی تحت نظر قرار بگیرند که مشکوک به انجام جرمی باشند. همچنین آنها درباره تبعیض در الگوریتم‌های هوش مصنوعی ابراز نگرانی و اعلام کردند برای جلوگیری از تبعیض به نظارت‌های انسانی و پشتیبانی قانونی نیاز است.

سیاستمداران اروپایی به شواهدی اشاره کردند که نشان می‌دهد سیستم‌های شناسایی مبتنی بر هوش مصنوعی در احراز هویت گروه‌های اقلیت قومی، سالمندان و زنان بیشتر اشتباه می‌کنند. در نتیجه اعضای پارلمان معتقدند الگوریتم‌ها باید شفاف، قابل ردیابی و مستند باشند. علاوه بر آن این الگوریتم‌های مذکور باید منبع باز باشند.

همچنین اعضای پارلمان اتحادیه اروپا از مقامات این منطقه خواسته‌اند استفاده از مخزن‌های داده شناسایی چهره خصوصی را ممنوع کنند.

بیشتر بخوانید :   انعقاد قرارداد تضمین سرویس برای ترانزیت دیتا

آنها از کمیسیون اتحادیه اروپا خواسته‌اند تا سیستم‌های رده بندی اجتماعی یا سیستم‌های اعتبار اجتماعی را ممنوع کنند. به گفته آنها سیستم‌های کنترل در مرزها که برای شناسایی خودکار به کار گرفته می‌شوند نیز باید تعطیل شوند.

این قانون در حالی تأیید می‌شود که رگولاتورهای حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا در تابستان جاری درخواست‌های مشابهی مطرح کردند.

در ماه آوریل کمیسیون اتحادیه اروپا لایحه‌ای به نام «قانون هوش مصنوعی» را ارائه کرد که طبق آن چهارچوب قانونی گسترده‌ای برای هوش مصنوعی تعیین می‌شود. یکی از اقدامات اشاره شده در این قانون ممنوعیت استفاده از احراز هویت بیومتریک از راه دور (فناوری‌های مانند شناسایی چهره) در فضاهای عمومی بود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray