پلتفرم های اشتراک گذاری ویدئو انگلیس باید از کاربران محافظت کنند


3913074 - پلتفرم های اشتراک گذاری ویدئو انگلیس باید از کاربران محافظت کنند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، آفکام (سازمان تنظیم‌کننده مقررات رسانه‌ای انگلیس) اعلام کرد پلتفرم‌های اشتراک گذاری ویدئو مانند تیک تاک و اسنپ چت باید قوانینی شفاف درباره محتوای ایجاد کنند تا کاربران بتوانند ویدئوهای مخرب را علامت گذاری کنند و دسترسی به محتوای هرزنگاری نیز محدود شود.

تحت قوانینی که سال گذشته در انگلیس اجرایی شد، پلتفرم‌های اشتراک گذاری ویدئو باید اقدامات متناسبی برای حفاظت از تمام کاربران در برابر محتوای غیرقانونی (به خصوص محتوای مخصوص کاربران زیر ۱۸ سال) انجام دهد.

آفکام که مسئولیت اجرای قوانین در این پلتفرم‌ها را برعهده دارد، دستورالعملی برای شرکت‌های مذکور منتشر کرده و از آنها خواسته فرآیندهای ایمنی و ثبت شکایات را ارتقاء دهند.

بیشتر بخوانید :   هندبال ساحلی ایران با حمایت ایرانسل، جزء ۱۰ تیم برتر جهان شد

ملانی داوس مدیر اجرایی آفکام، در این باره می‌گوید: ویدئوهای آنلاین نقش مهمی در زندگی مردم به خصوص کودکان دارند اما بسیاری از کاربران هنگام استفاده از پلتفرم‌های اشتراک گذاری ویدئو با محتوای نفرت پراکنی، خشن یا نامناسب زیادی روبرو می‌شوند.

وی افزود: پلتفرم‌ها اکنون از لحاظ قانونی وظیفه دارند تا گام‌هایی برای محافظت از کاربران شان اتخاذ کنند. بنابراین ما نظارت بر این شرکت‌های فناوری را بیشتر می‌کنیم و همزمان اقدامات بیشتری برای مقابله با طیف وسیع‌تر آزارهای آنلاین در آینده انجام خواهیم داد.

تحقیقات این سازمان نشان داده یک سوم کاربران یک بار شاهد محتوای نفرت پراکنی بوده‌اند.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها