تسلا باید ۱۳۰ میلیون دلار غرامت به کارمند سیاهپوست بپردازد


3901576 - تسلا باید ۱۳۰ میلیون دلار غرامت به کارمند سیاهپوست  بپردازد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، این رأی پس از آن اعلام شد که تحقیقات نشان داد در محیط کاری وی خشونت نژادی وجود داشته است.

این فرد اوئن دیاز نام دارد و بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ میلادی به عنوان اپراتور آسانسور در کارخانه فرمونت تسلا مشغول به کار بوده است. وال استریت ژورنال در گزارشی فاش کرد هیئت منصفه دادگاه اعلام کردند این شرکت نتوانسته از آزار نژادی دیاز جلوگیری کند.

تسلا در وب سایت خود پیامی برای کارمندانش منتشر کرد. این خودروساز اشاره کرد دادگاه مذکور مربوط به توهین‌های نژادی است که دیاز در کارخانه شنیده و همچنین برخی گرافیتی های نژاد پرستانه در دستشویی‌هایی این کارخانه وجود داشته‌اند.

بیشتر بخوانید :   درخواست زارع پور از معاون اول رئیس جمهور برای حل مشکلات پست

همچنین در پیام تسلا اشاره شده دیاز ۳ بار درباره آزار شکایت کرده بود، مدیران وارد عمل شدند و از انجام اقداماتی در این زمینه اطمینان حاصل کردند.

هیأت منصفه ۶.۹ میلیون دلار غرامت به دیاز اختصاص داده و ۱۳۰ میلیون دلار نیز غرامت تنبیهی است. همچنین تسلا در پست وبلاگی خود اعلام کرد از زمانی که دیاز در کارخانه فرمونت کار می کرده تا به اکنون تغییراتی ایجاد کرده است. یکی از این موارد ایجاد تیم‌هایی مخصوص تحقیق درباره شکایت‌های کارمندان و تضمین فرصت‌های مساوی برای کارمندان در شرکت است.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها