بندآورنده خونریزی از جنس نانورشته های پروتئینی تولید شد


3754206 - بندآورنده خونریزی از جنس نانورشته های پروتئینی تولید شد

دکتر طیبه ظهرابی مدیرعامل یک شرکت فناور در گفتگو با اینستاگرام فا اظهار کرد: ما در این شرکت، محصولاتی را در زمینه قطع فرایند خونریزی انواع جراحت ها همچون جراحت‌های استخوانی، خونریزی های وریدی و شریانی به تولید می رسانیم.

وی تکنولوژی ساخت محصولات این شرکت را مبتنی بر فناوری همگرا (فناوری زیستی و نانو) عنوان کرد و گفت: این بند آورنده ها برای اولین بار در کشور طراحی و پایه گذاری شده است.

وی با تاکید بر اینکه محصولات تولیدی از جنس مواد کاملا زیست سازگار هستند، افزود: از مزیتهای این بندآورنده می توان علاوه بر کیفیت، به عدم ایجاد عفونت یا تداخل در ترمیم زخم از جمله در جراحت های استخوانی اشاره کرد.

وی در خصوص مکانیســم این بندآورنده های خونریزی زیست سازگار گفت: این محصولات خاصیــت چســبندگی بــه اجــزای خــون را دارد به طوریکه گلبول هــای قرمــز و پلاکت ها بــه آن متصــل می شــوند.

وی اضافه کرد: بدیــن ترتیـب بـه واسـطه تشـدید فعالیـت پلاکت هـا و سـایر اجـزای خـون، میزان خونریزی را تا حد ۹۰ درصد کاهش می دهد.

ظهرابی با بیان اینکه نمونه های امریکایی و اروپایی این بندآورنده خون تولید می شود، گفت: اما این نمونه ها عوارضی مانند عفونت و تداخل در ترمیم زخم را ایجاد می کنند و از طرفی قیمت بالایی دارند، از این رو مصرف نمونه ایرانی می تواند بسیار به صرفه باشد.

بیشتر بخوانید :   برنامه عملیاتی سازمان فناوری اطلاعات ایران برای سال ۱۴۰۱

وی گفت: برای اخذ مجوز از وزارت بهداشت، پایلوتی به تعداد۳۰۰ محصول را در طی دو ماه اجرایی کردیم که طی آن نتایج مثمر ثمر بود و در مقایسه با نمونه های خارجی برابری می کرد.

مدیرعامل شرکت فناور با تاکید بر اینکه خونریزی ها در برخی جراحی ها از جمله ارتوپدی می تواند برای بیمار خطر آفرین باشد، بیان کرد: از این رو استفاده از این بندآورنده می تواند بسیار کاربردی باشد و از بسیاری عوارض جدی ناشی از خونریزی ها جلوگیری کند.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به اینکه نتایج استفاده از محصولات تولیدی، مثبت بوده در صدد اخذ مجوزها از وزارت بهداشت هستیم، گفت: پیش بینی می شود که ۳-۴ماه دیگر این محصول را به تولید انبوه برسانیم.

ظهرابی تاکید کرد: ما در این شرکت، امکان تامین ۱۰درصد نیاز کشور را داریم که این خود بالای یک میلیون دلار صرفه جویی در سال را به دنبال دارد.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها