مهارت‌های فردی و گروهی حوزه اینترنت اشیا ارتقا یافت


2264109 - مهارت‌های فردی و گروهی حوزه اینترنت اشیا ارتقا یافت

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال، اختتامیه سومین دوره بوت‌کمپ اینترنت اشیا ۱۴۰۰ برگزار شد تا مهارت‌های فردی و تشکیل تیم‌های استارت‌آپی سرعت گیرد.

سومین دوره از بوت کمپ‌های اینترنت اشیا در سال ۱۴۰۰ به صورت حضوری و مجازی از ۱۹ مرداد تا ۸ مهرماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی توسط مرکز تحقیقات اینترنت اشیا با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری برگزار شد.

این بوت کمپ با هدف افزایش مهارت فردی و تشکیل تیم‌های استارت‌آپی، اقدام به تیم بندی افراد شرکت کننده کرد تا علاوه بر آموزش‌های انفرادی، افراد در قالب کارگروهی نسبت به تولید محصول نمونه اولیه اقدام کنند و در پایان مورد ارزیابی قرار گیرند.

آموزش و تربیت نیروهای ماهر و متخصص برای ورود به بازار و همچنین شبکه‌سازی در زیست‌بوم هوشمندسازی کشور هدف دیگر این رویداد بود.

بیشتر بخوانید :   اپل کارمند افشاگر خود را اخراج کرد

از سال ۹۸ تاکنون ۳ بوت کمپ در حوزه اینترنت اشیا برگزار شده که این دوره‌ها نتایجی چون تزریق نیروی متخصص به بازار کار، تشکیل چندین تیم استارت‌آپی و تولید محصولات فناورانه در این حوزه داشته است.

در دوره سوم این رویداد، شرکت کنندگانی از ۲۰ استان کشور حضور داشتند.

اینترنت اشیا از جمله فناوری‌های شاخص است که به عنوان زیرساخت توسعه و تحول جامعه در حوزه‌های شهری، سلامت، محیط‌زیست و حمل و نقل و صنایع تولیدی به شمار می‌رود. اینترنت اشیا را می‌توان نقطه تلاقی هنر، صنعت و مدیریت دانست.

نکات قابل توجه در بوت کمپ اینترنت اشیا امسال وجود دیدگاه جامع، کاربرد محور، حرکت مستمر و پیوسته و دیدگاه ملی و توجه به تمامی نقاط کشور ازجمله استان‌های محروم و کمتر توسعه یافته مانند سیستان و بلوچستان و هرمزگان بود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray