ژاپن گوجه فرنگی حاصل از ویرایش ژنوم را تولید کرد


3910228 - ژاپن گوجه فرنگی حاصل از ویرایش ژنوم را تولید کرد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی کشاورزی ایران، ژاپن فروش گوجه فرنگی High-GABA حاصل از ویرایش ژنوم را آغاز کرده است. این محصول با استفاده از فناوری ویرایش ژن CRISPR-Cas۹ توسعه داده شد.

گوجه فرنگی High-GABA حاوی سطوح بالایی از گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) است. گاما آمینوبوتیریک اسید، یک آمینو اسید است که به آرامش و کاهش فشار خون کمک می‌کند.

این گوجه فرنگی با ویرایش ژنوم بالا با همکاری دانشگاه تسوکوبا توسعه یافت و در ماه مه ۲۰۲۱ در بسته‌هایی برای باغبان‌ها عرضه شد و مورد استقبال مثبت مصرف کنندگان خانگی قرار گرفت.

به گفته Shimpei Takeshita ، رئیس Sanatech Seed و مدیر ارشد نوآوری Pioneer EcoScience ، گوجه فرنگی High-GABA، حاوی چهار تا پنج برابر GABA بیشتر از یک گوجه فرنگی معمولی است.

بیشتر بخوانید :   آموزش برنامه‌نویسی به کودکان در ۵ درصد مدارس اجرایی می شود

استفاده از فناوری‌های نوین مانند تولید و مصرف محصولات تراریخته، محصولات حاصل از ویرایش ژنومی روند رو به رشدی در کشورهای پیشرفته دارد. امید می‌رود در کشور ما نیز موانع موجود در تولید ملی محصولات تراریخته برداشته شود و کشورمان به جایگاه واقعی در تولید و انتقال دانش این فناوری در منطقه دست یابد.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها