انگلیس مرکز جنگ دیجیتالی تاسیس می کند


3639074 - انگلیس مرکز جنگ دیجیتالی تاسیس می کند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از پرس اسوسیشن، بن والاس وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد بودجه‌ای ۵ میلیارد پوندی برای ساخت مقرهای نیروی ملی سایبری در شمال غرب این کشور در نظر گرفته شده است.

طبق گزارش نشریه ساندی تلگراف پیش بینی می‌شود بوریس جانسون نخست وزیر این کشور در سخنرانی خود در کنفرانس حزب محافظه کار به این اقدام به عنوان نمونه‌ای از برنامه‌های ارتقای دولت اشاره کند.

پیش بینی می‌شود هزاران کارشناسان و تحلیلگر سایبری تا ۲۰۳۰ میلادی در این مرکز استخدام شوند. والاس قدرت تأثیرگذاری آن را با مقرهای ستاد ارتباطات دولت انگلیس (GCHQ ) که در دهه ۱۹۵۰ تأسیس شده، قابل مقایسه می‌داند.

بیشتر بخوانید :   دستور بایدن برای بررسی خطرات و مزایای استفاده از دلار دیجیتال

به گفته وزیر دفاع انگلیس ایجاد مرکزی جدید که به طور مشترک با همکاریGCHQ اداره می‌شود، انگلیس را به یکی از کشورهای پیشرو در زمینه سایبری تبدیل می‌کند که قادر به انجام حملات خواهد بود.

به طور دقیق‌تر این مراکز توانایی حملات پیچیده ملی مانند حمله به ایستگاه‌های برق در کشورهای متخاصمی را خواهد داشت که حملات مشابهی به انگلیس انجام می‌دهند.

او معتقد است حوزه سایبری میدان جدید کارزار است و لازم است انگلیس در چنین فضایی قادر به انجام اقداماتی علیه دشمنان احتمالی خودباشد.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها