تایوان برای مقابله با کمبود تراشه به مالزی متوسل شد


3909447 - تایوان برای مقابله با کمبود تراشه به مالزی متوسل شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، صنعت تولید انواع نیمه هادی و تراشه در جهان به علت شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مکرر کارخانه‌های سازنده دچار بحران شده و این مساله تأثیر منفی بر تولید خودروهای پیشرفته‌ای گذاشته که مجهز به انواع سخت افزارها هستند.

تایوان از جمله کشورهای برتر سازنده تراشه در جهان است، اما به گفته ونگ می هوآ، وزیر اقتصاد تایوان تلاش‌های آن به تنهایی برای حل مشکل کمبود تراشه به نتیجه نمی‌رسد. زیرا زنجیره تأمین این محصول بسیار پیچیده است.

وی افزود: در واقع تنگنای اصلی در جنوب شرقی آسیا به ویژه در مالزی است، زیرا برای مدتی همه کارخانه‌ها در این کشور تعطیل شدند. این مشکل به ویژه در مورد بسته بندی تراشه‌های خودرو حاد بود، زیرا شرکت‌های مالزی خدماتی را در این زمینه ارائه می‌دهند که توسط شرکت‌های تایوانی ارائه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید :   همراه اول حامی بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

وزیر اقتصاد تایوان افزود: تمرکز ما آغاز تولید در مالزی با حداکثر سرعت ممکن است. اطلاع دارم که بازگشت به ظرفیت تولید قبل در مالزی از اوایل سپتامبر آغاز شده و در حال حاضر ظرفیت تولید در این کشور به ۸۰ درصد حالت عادی بازگشته است. بنابراین با رسیدن به ظرفیت تولید کامل این مشکل به آهستگی برطرف می‌شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray