وکیل گوگل سوءاستفاده از بازار اتحادیه اروپا را رد کرد


3888171 - وکیل گوگل سوءاستفاده از بازار اتحادیه اروپا را رد کرد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، مردیت پیکفورد وکیل گوگل روز گذشته در واکنش به تصمیم دادگاه عمومی اتحادیه اروپا، گفت: میلیاردها نفر در جهان از گوگل به خاطر خدمات خوب آن استفاده می‌کنند، نه بدان علت که این شرکت قراردادهایی را برای حفظ توان رقابتی خود منعقد کرده است. مشتریان ما احمق نیستند!

علت جریمه بی سابقه گوگل توسط کمیسیون اروپایی، سوءاستفاده این شرکت از تسلط انحصاری بر بازار سیستم‌های عامل برای از میدان به در کردن رقبا و تداوم تسلط بر بازار جستجوگرهای اینترنتی از سال ۲۰۱۱ به این سو عنوان شده است.

یکی از دلایل محکومیت گوگل، مجبور کردن شرکت‌های سازنده گوشی به نصب اپلیکیشن جستجوی گوگل و نیز مرورگر کروم و گوگل پلی به صورت پیش فرض بوده است.

وکیل گوگل در واکنش به این اتهامات گفته است: علت استفاده میلیاردها نفر از خدمات جستجوی گوگل به صورت روزمره، سوءاستفاده آن از تسلطش بر بازار نیست. علت این مساله برتری خدمات آن است. قراردادهای گوگل با دیگر شرکت‌ها ضد رقابتی نیست و این شرکت رفتار رقابتی را تضمین کرده است.

بیشتر بخوانید :   دلایل عدم توسعه اینترنت ثابت در کشور

این در حالی است که رقبای گوگل ادعاهای مذکور را رد کرده و می‌گویند گوگل از هر ابزاری برای کنار زدن رقبای خود حتی در مقیاس کوچک استفاده کرده و گاهی با صرف مبالغ کلان تلاش می‌کند این شرکت‌ها را خریداری کند.

نیکلاس خان، وکیل کمیسیون اروپا در این مورد گفته است این معاملات نشان می‌دهد گوگل عملاً کاری کرده که قضات تصمیم کمیسیون و جریمه آن را تأیید کنند. رویه‌های گوگل نشان می‌دهد جریمه این شرکت کاملاً صحیح بوده است.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها