بایدن با ۳۰ کشور دنیا درباره جرایم سایبری همکاری می کند


3909306 - بایدن با ۳۰ کشور دنیا درباره جرایم سایبری همکاری می کند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، قرار است مشاوران ارشد امنیت ملی آمریکا طی ماه جاری نشستی را با مقامات ۳۰کشور جهان برگزار کنند تا برای کاهش تهدیدات ناشی از باج افزارها و دیگر جرایم سایبری فکری بکنند. باج افزارها با قفل کردن شبکه‌های رایانه‌ای حیاتی، زیرساخت‌های انرژی و امنیت غذایی ایالات متحده را تهدید می‌کنند و تداوم این وضعیت موجب نگرانی دولت آمریکا شده است.

جو بایدن که در یک نشست آنلاین به میزبانی شورای امنیت ملی کاخ سفید شرکت کرده بود، هدف از این نشست را ارتقای همکاری برای اجرای قانون در ارتباط با موضوعاتی مانند «استفاده غیرقانونی از ارز رمزنگاری شده»دانست. اسامی کشورهای شرکت کننده در این نشست اعلام نشده است.

به دنبال حملات باج افزاری به شرکت‌های تولید مواد غذایی و انتقال دهنده بنزین در آمریکا، دولت بایدن سطح واکنش به تهدیدات امنیت سایبری را ارتقا داده است. در جریان یکی از این حملات به شرکت تولیدکننده گوشت JBS SA مدیران این شرکت برای بازپس گیری سیستم‌های قفل شده خود مجبور به پرداخت ۱۱ میلیون دلار باج شدند. رویداد مشابهی که انتقال سوخت از طریق خطوط شرکت کولونیال پایپ لاین را ناممکن کرد، با پرداخت ۵ میلیون دلار باج افزار خاتمه یافت که در همه موارد این مبالغ به بیت کوین پرداخت شده است.

بیشتر بخوانید :   تاریخ‌سازی دختران هندبالیست ایران با حمایت ایرانسل

دولت بایدن امیدوار است گروه غیررسمی جدید، که ابتکار عمل مقابله با باج افزار نام گرفته، فشار دیپلماتیک خود را تقویت کند و به مذاکرات مستقیم با روسیه و همچنین ناتو و گروه ۷ کشور ثروتمند جهان روی آورد و اقدامات سایبری مشکوک چین را متوقف کند.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code