3907094 - نمایشگاه بین المللی هوانوردی و هوافضای چین آغاز شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از ایندپندنت، روز گذشته بزرگترین نمایشگاه هوایی چین آغاز شد. در این مراسم یک پهپاد نظامی نمایش داده شد که می‌تواند به مدت ۲۰ ساعت در ارتفاع ۱۵ هزار متری زمین پرواز کند.

این فقط یکی از نوآوری‌های نظامی چین است که برای نخستین بار در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی هوانوردی و هوافضای چین برای عموم مردم نمایش داده می‌شود.

آکادمی علوم هوافضای چین پهپاد CH-۶ را ساخته که مجهز به ۲ موتور توربوفن است. پهپاد مذکور می‌تواند رادارهای هشدار زودهنگام، موشک‌های هوا به زمین و تسلیحات دیگر را حمل کند.

عرض بال پهپاد ۲۰.۵ متر است و حداکثر وزن آن هنگام بلند شدن از زمین ۷.۸ تن است. طبق نوشته روزنامه گلوبال تایمز این پهپاد برای حمل اسلحه‌های رده بالا ساخته شده است.

بیشتر بخوانید :   ۱۵ مهر آخرین فرصت برای فعال‌سازی طرح رایگان داناپلاس

آکادمی فناوری وسایل پرتاب چین نیز تصمیم دارد نسل آینده موشک‌های سرنشین دار و یک وسیله پرتاب سنگین را رونمایی کند. این ابزار یک موشک ۲ هزار تنی و ۳ قسمتی است که از مأموریت‌های سرنشین دار چین به ماه پشتیبانی می‌کند.

همچنین قرار است در این رویداد از یک هواپیمای جنگی و برقی J-۱۶D نمایش داده شود.

شرکت علوم هوافضا و فناوری چین نیز از گروه جدیدی از موشک‌ها برای نخستین بار رونمایی کرد.

علاوه برآن قرار است از یک پهپاد به نام CH-۸۱۷ رونمایی شود. سربازان می‌توانند این پهپاد ۸۰۰ گرمی را به کار گیرند.

این نمایشگاه که تا روز یکشنبه دایر است قرار بود در اواخر ۲۰۲۰ برگزار شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا به تأخیر افتاده بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

x بستن تبلیغات