تولید پالس اکسیمتر انگشتی در دستور کار شرکتهای دانش بنیان


3424609 - تولید پالس اکسیمتر انگشتی در دستور کار شرکتهای دانش بنیان

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از معاونت علمی و فناوری،تولید انبوه پالس اکسیمتر انگشتی یکی از طرح‌های کلان ملی فناوری است که به رونق بازار داخلی تجهیزات پزشکی و تشخیص بیماری کمک می‎کند.

طرح تولید انبوه پالس اکسیمتر انگشتی یکی از این پروژه‌ها است که توسط یک شرکت دانش بنیان و با حمایت مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری اجرایی شد تا این نیاز کشور با سرعت و کیفیت بالایی پاسخ داده شود.

این تجهیز با توجه به شرایط حاضر جزء کالاهای راهبردی در مقابله با کرونا است و از آنجاییکه مجموعه‌های سلامت و درمان کشور نیازمند استفاده از این وسیله برای بیماران دارای مشکلات ریوی و همچنین کرونا هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

این تجهیز پزشکی تنها در ۵ کشور در دنیا طراحی و تولید می‌شود که هیچ کدام در منطقه فعالیتی ندارند. با اجرای این طرح می توان ایران را جزء سرآمدان این طرح و فناوری محسوب کرد. همچنین به دلیل دقت بالا و قیمت قابل قبول این محصول نسبت به نمونه های مطرح دنیا و با توجه به پتانسیل های موجود در منطقه و شرق آسیا می‌توان با صادرات این محصول به کشورهای منطقه نیاز آنها را مرتفع و جایگاه مناسبی برای ایران کسب کرد.

اندازه گیری اشباع اکسیژن شریانی، ضربان قلب به صورت صحیح و ایمن مطابق با استانداردهای جهانی به همراه قابلیت نمایش مدولاسیون پالس، مهم‌ترین ویژگی‌ها و قابلیت‌های این محصول کاربردی است. این تجهیز پزشکی با قیمتی پایین‌تر از نمونه‌های خارجی موجود در بازار ارائه شده و قاب رقابت با بهترین محصولات خارجی است.

بیشتر بخوانید :   ظرفیت ابررایانه سیمرغ دو برابر می شود

پالس اکسیمتر انگشتی تجهیزی است که مشتریانی از نظام بهداشت و درمان کشور دارد. بیمارستانها و مراکز بهداشت داخلی، شرکت‌های خصوصی، بیماران کرونایی برای پایش وضعیت درگیری ریه و بیماران ریوی یا افراد با مشکلات تنفسی مهم‌ترین کاربران این محصول هستند. البته این تجهیز پزشکی به زودی به جعبه کمکهای اولیه منازل نیز وارد خواهد شد.

قرار بر این است که این محصول پس از اخذ گواهینامه‌های بین‌المللی به بازارهای منطقه و کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق، افغانستان و کشورهای همسایه شمالی کشور صادر شود.

مهمترین مزیت رقابتی محصول قابل شارژ بودن آن و عدم نیاز به باتری است. پشتیبانی و گارانتی تعویض یک ساله و خدمات پس از فروش به مدت پنج سال از دیگر مزایای استفاده از این محصول است. در حال حاضر قیمت تمام شده محصول پالس اکسیمتر PO-MED ۱۹- ۱۲دلار است در حالی که ارزانترین نمونه دارای مجوز موجود در بازار با قیمت ۲۵ دلار عرضه می شود.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها