تلگرام وادار به اطاعت از روسیه شد


2917922 - تلگرام وادار به اطاعت از روسیه شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از بلومبرگ، فرایند انتخابات پارلمانی روسیه روز یک شنبه پایان یافت. طی این رویداد اپل و گوگل یک اپ مربوط به رأی گیری هوشمند در این کشور را حذف کردند. پس از آن پیام رسان تلگرام نیز کانال رأی گیری هوشمند مرتبط با این اپ را مسدود کرد. این درحالی است که اپ و کانال مذکور به رأی دهندگان توصیه می‌کردند به کاندیداهای خاصی رأی دهند.

البته این پلتفرم بات هایی که شامل محتوای کمپین‌های انتخاباتی بودند را به دلیل قوانین مربوط به عدم تبلیغ قبل از انتخابات پارلمانی این کشور محدود کرد. پاول دورف بنیان گذار تلگرام نیز در پستی به دلایل این موضوع اشاره کرد.

در بیانیه دورف آمده است: «تلگرام در فضای ایزوله ای وجود ندارد. این پیام رسان برای فعال ماندن به شرکت‌های دیگر از بانک‌ها و اپراتورهای مخابراتی گرفته تا اپل و گوگل نیازمند است. در این میان اپل و گوگل اهمیت زیادی دارند. زیرا تلگرام مانند بقیه اپ های موبایل باید از قوانین این دو شرکت پیروی کند تا بتواند برای کاربران اندروید و iOS سرویس رسانی کند.

بیشتر بخوانید :   ۱۵۰ طرح کلان ملی فناوری در کشور اجرایی شد

در سال جاری اپل و گوگل از اپ هایی مانند تلگرام خواسته‌اند تا با قوانین محلی کشورهایی که در آنها فعالیت می‌کنند همخوانی کنند. البته برخی قوانین با حقوق بشر مغایرت دارند. اما دسته‌ای دیگر از قوانین که بیشتر به محتوای عمومی مربوط هستند، باید اجرا شوند.

نمونه این امر هفته گذشته و زمانی اتفاق افتاد که این شرکتها یک اپ رأی گیری روسی را برای اطاعت از قوانین محلی ممنوع کردند. این اپ درباره رأی دهی توصیه‌هایی کرده بود. همین اپ به شکل یک ربات در تلگرام نیز فعال بود و با وجود هزاران گزارش و درخواست برای حذف آن، ما اجازه دادیم همچنان فعالیت کند. اما وقتی این دو شرکت اپ را به دلیل نقض قانون از اپ استورهای خود حذف کردند، ما به عنوان توسعه دهنده نیز باید از قوانین پیروی می‌کردیم. تلگرام در ۲۴ ساعت مجبور شد این ربات را حذف کند.»

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها