2421013 - آمریکا و اروپا درباره چالشهای قانونگذاری دیجیتال مذاکره می کنند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا تصمیم دارند در نخستین شورای تجارت و فناوری که هفته جاری برگزاری می‌شود، درباره کمبود تراشه، هوش مصنوعی و چالش‌های رقابت در حوزه فناوری گفتگو کنند.

هفته گذشته فاش شد آمریکا و اتحادیه اروپا تصمیم دارند در نخستین جلسه شورای تجارت و فناوری اقداماتی جدید مانند اجرای روشی هماهنگ‌تر برای محدود کردن قدرت شرکت‌های بزرگ در بازار را اعلام کنند.

در اوایل ماه جاری کاخ سفید اعلام کرد این شورا برای نخستین بار در ۲۹ سپتامبر در شهر پیتسبورگ برگزار می‌شود.

آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه، جینا ریموندو وزیر بازرگانی و کاترین تای نماینده تجارت آمریکا در کنار والدیس دومبروفسکی معاون اجرایی کمیسیون اتحادیه اروپا در امور اقتصادی و مارگارت وستاگر رئیس کمیسیون رقابت اتحادیه اروپا شرکت می‌کنند.

بیشتر بخوانید :   کندی توسعه دولت الکترونیک مانع تحقق تولید در بخش ICT

روز یکشنبه مدیران تجارت و دیجیتال اتحادیه اروپا اعلام کردند این شورا به اروپا فرصت می‌دهد تا استانداردها و قوانین بهتری برای قرن بیست و یکم وضع کنند.

به گفته مقامات آمریکا تصمیم دارد در خصوص چالش‌های مربوط به «قانون بازارهای دیجیتال و سرویس‌های دیجیتال» با سران اتحادیه اروپا گفتگو کند. این لوایح پیشنهادی در اتحادیه اروپا چهارچوبی برای قانونمند کردن بخش فناوری ایجاد می‌کنند.

این درحالی است که برخی از گروه‌های بازرگانی در واشنگتن اعلام کردند صنعت فناوری تمایلی ندارد روش قانونگذاری دیجیتال اتحادیه اروپا در آمریکا نیز اجرا شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

x بستن تبلیغات