تاکسی هوایی برقی با سبک ترین سیستم انتقال قدرت جهان ساخته می شود


3903591 - تاکسی هوایی برقی با سبک ترین سیستم انتقال قدرت جهان ساخته می شود

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، شرکت انگلیسی «بریستو» با همکاری ورتیکال آئرواسپیس و رولزرویس مشغول توسعه یک هواپیمای عمودپرواز برقی هستند.

این وسیله نقلیه هوایی جدید می‌تواند با حداکثر سرعت ۳۲۱ کیلومتر برساعت حرکت کند و علاوه بر کم سروصدا بودن هنگام پرواز، گازهای گلخانه‌ای نیز تولید نمی‌کند.

محصول همکاری این ۳ شرکت VA-X۴ نام دارد و از فناوری‌های پیشرفته استفاده می‌کند. شرکت ورتیکال آئرواسپیس ادعا می‌کند این هواپیما ۱۰۰ بار کم سروصدا تر از یک بالگرد معمولی است. هرچند درباره این هواپیمای برقی توضیحات زیادی داده نشده است.

این همکاری یکی از موارد متعدد نوآوری شرکت رولزرویس است. این شرکت هم اکنون مشغول توسعه سریع‌ترین هواپیمای برقی جهان است و علاوه بر آن قصد دارد یک راکتور هسته‌ای برای استخراج از ماه و مریخ بسازد.

بیشتر بخوانید :   استرداد ۴درصد عوارض دریافتی شهرداری ها به پارک‌های علم و فناوری

اما همکاری سه شرکت مذکور برای توسعه سبک ترین و ایمن ترین سیستم انتقال قدرت است.

طبق گزارشی دیگر شرکت‌های آمریکن ایرلاینز، ویرجین آتلانتیک و آولون هلدینگز از هم اکنون پیش سفارش برای VA-X۴ ثبت کرده‌اند.

قرار است نخستین پرواز آزمایشی آن در پایان سال جاری میلادی انجام شود. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، تاکسی هوایی مذکور از ۲۰۲۴ آماده عملیات‌های تجاری خواهد بود. این هواپیما ظرفیت ۴ سرنشین و یک خلبان را دارد.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها