فرانسه برای کاهش خشونت خانگی دست به دامن واقعیت مجازی شد


2685127 - فرانسه برای کاهش خشونت خانگی دست به دامن واقعیت مجازی شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از بیزینس اینسایدر، فرانسه مشغول آزمایش یک ماشین همدلی واقعیت مجازی است. این ماشین بخشی از اقدام برای بازداشتن مردانی است که قبلاً به خشونت خانگی متهم شده‌اند تا دوباره این جرم را انجام ندهند.

این ماشین توسط اریک دوپوند مورتی وزیر دادگستری فرانسه رونمایی شده که با استفاده از فناوری جدید سعی دارد به مجرمان کمک کند وضعیت اعمال خشونت را از چشم انداز قربانیان ببینند.

تمام داوطلبان شرکت در آزمایش این سیستم با استفاده از هدست های واقعیت مجازی در شرایطی بی خطر غوطه ور می‌شوند. در مرحله بعد یک ویدئو ۳۶۰ درجه و ۱۲ دقیقه‌ای از رویدادهایی برای آنها نشان داده می شود که شامل جزئیات دقیق بدرفتاری در خانواده از دیدگاه قربانی است.

بیشتر بخوانید :   نمایش IP آدرس کاربران چینی برای مقابله با بدرفتاری مجازی

این هدست ها در استارت آپ فرانسوی رورتو ساخته شده‌اند. گولرمو کلر یکی از بنیانگذاران رورتو می‌گوید: این یکنوع ماشین همدلی است و به مردان کمک می‌کند ترس را درک کنند.

قرار است این ماشین برای ۳۰ داوطلب در ماه اکتبر آزمایش شود.

طبق تحقیقی که در ژورنال فناوری ذهن و رفتار منتشر شده، دستگاه‌های واقعیت مجازی مانند این نمونه به ایجاد حس همدردی و دلسوزی در افراد کمک می‌کند.

در سال‌های اخیر فرانسه سعی کرده نرخ بالای خشونت‌های جنسیتی خود را کاهش دهد. در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۴۶ زن توسط همسران خود در این کشور کشته شدند. تابستان گذشته نیز فرانسه لایحه‌ای را تصویب کرد تا از قربانیان خشونت‌های خانگی محافظت کند.

Rate this post

آموزش اینستاگرام؛ از اولین قدم تا کسب درآمد - آکادمی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها