بیل گیتس مسابقه فضایی میان جف بزوس و ایلان ماسک را مسخره کرد


3902410 - بیل گیتس مسابقه فضایی میان جف بزوس و ایلان ماسک را مسخره کرد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از بیزینس اینسایدر، وی که در مصاحبه‌ای با جیمز کوردن کمدین مشهور شرکت کرده بود، در پاسخ به سوالی در مورد علاقه برخی میلیاردرها برای سفر به فضا گفت: من به شدت نگران چیزهایی مانند مالاریا و اچ آی وی و خلاص شدن از بیماری‌ها هستم و احتمالاً با صحبت‌هایم در مورد بیماری‌ها افراد را در مهمانی‌ها خسته کرده ام. فضا؟ ما روی زمین کارهای بسیار زیادی برای انجام دادن داریم.

در جریان این مصاحبه که از طریق نرم افزار زوم انجام شد، کوردن از بیل گیتس به علت اینکه میلیاردری است که تلاش نکرده با استفاده از یک فضاپیما از زمین فرار کند، تشکر کرد.

مصاحبه بیل گیتس در شرایطی صورت می‌گیرد که ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس هفته قبل از تکمیل مأموریت فضاپیمای تمام غیرنظامی Inspiration۴ در مدار زمین خبر داد. در ماه جولای نیز جف بزوس و ریچارد برانسون با جت‌های خصوصی خود به فضا پرواز کردند. اگر چه این میلیاردرها تنها چند لحظه در فضا بودند، اما سفر آنها میلیاردها دلار هزینه در بر داشت.

بیشتر بخوانید :   شناسایی اجزای زیست‌بوم فناوری و نوآوری « زنجیره بلوکی»

جف بزوس و الون ماسک مدعی هستند قصد دارند با هدف مقابله با گرمایش زمین در فضا حضور یابند. ماسک در همین راستا از تلاش برای سکونت طولانی مدت در مریخ خبر داده و جف بزوس هم از انتقال صنایع آلاینده کربنی به دیگر سیاره‌ها خبر داده است. اما مشخص نیست این اقدامات عملیاتی خواهد شد یا خیر. در اوایل این هفته دبیر کل سازمان ملل متحد از میلیاردرهای جهان به علت صرف میلیاردها دلار برای سفرهای فضایی در شرایطی که میلیون‌ها نفر بر روی زمین گرسنه هستند، انتقاد کرد. عده‌ای از سیاستمداران امریکایی هم خواستار دریافت مالیات‌های سنگین از این افراد شدند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray