ابزاری که میزان آلودگی کف زمین را به ربات‌ها اطلاع می‌دهد


3901238 - ابزاری که میزان آلودگی کف زمین را به ربات‌ها اطلاع می‌دهد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از نیواطلس، مشخص کردن این مساله که آیا کف سطوح به اندازه کافی تمیز هستند و ربات‌ها باید برای پاک کردن آنها اقدام کنند یا خیر، یک چالش جدی است. برای حل این مشکل ابزاری تولید شده که شامل یک نوار چسب سفید، یک موتور برای بیرون کشیدن این نوار چسب، یک پیستون و یک دوربین یو اس بی برای بررسی بصری نوار چسب است.

ربات ابتدا از طول نوار چسب در حالت تمیز و استفاده نشده، تصویربرداری می‌کند. سپس این نوار بر روی زمین قرار می‌گیرد و دوباره میزان آلودگی آن از طریق دوربین بررسی می‌شود. در نهایت با شمارش تعداد پیکسل‌هایی که ذرات خاک در آنها قابل مشاهده است، در مورد ضرورت نظافت یا عدم نظافت سطوح تصمیم‌گیری می‌شود.

بیشتر بخوانید :   سایه هکرها بر امنیت سایبری جهان/ «جنگ جهانی سوم» مجازی می شود؟

ربات‌ها در صورت کسب اطمینان از آلوده بودن زمین برای تمیز کردن آن اقدام می‌کنند و در نهایت با استفاده از همین ابزار از نظافت کافی سطوح اطمینان حاصل می‌شود. این ابزار به میزان تمیزی سطوح از صفر تا صد نمره می‌دهد.

البته سیستم یادشده محدودیت‌هایی دارد، از جمله اینکه ممکن است در زمینه تشخیص میزان آلودگی سطوحی که دارای کف پوش‌ها یا موکت‌هایی با بافت و ترکیبات درشت هستند، دچار اشتباه شود. زیرا ذرات آلودگی راحت تر به این سطوح می‌چسبند. لذا تلاش برای ارتقای دقت حسگرهای آن در حال انجام است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
تلگرام
خرید v2ray